Opel, Türkiye ve Avrupa Pazarlarındaki Yükselişine Devam Ediyor

Kategori : Bülten/Otomotiv

Opel’in Avrupa Pazar payı Mart ayında % 6,9’a yükseldi (geçtiğimiz yılın aynı ayı %6.7). Bu, Opel markasının beş ay boyunca sürekli büyüme gösterdiği anlamına geliyor. Opel ve İngiliz kardeş firması Vauxhall’un Mart ayı satışları, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya ve Türkiye dahil 27 Avrupa ülkesinin 22’sinde yükseliş gösterdi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “2010 Aralık ayında ilk kez bir ayda 10 binin üzerinde satış gerçekleştirerek aralık ayında en çok binek otomobil satan 3. marka olduk. Bu başarı, Opel Türkiye’yi Avrupa’da Pazar payını en çok artıran ülke konumuna yükseltti. Şimdi bu yılın sonuçlarına bakarak uzun vadeli büyümenin başladığını görüyoruz. Meriva ve Astra Sports Tourer gibi yeni modellerimiz tüm Avrupa’daki müşterilerin zevk ve ihtiyacını karşılamada çok başarılı oldu. Buna ek olarak, Astra, İnsignia ve Corsa’nın yeni modelleri de çok beğenildi.” diyor ve satıştaki pozitif trendin devam etmesini beklediğini de ekliyor.

Keklik, çevreci otomobillerin gelişimine yönelik Opel’in gösterdiği çabanın da pazar başarısını etkileyen önemli bir faktör olduğunu söylüyor. “Şirketimizin hem çekici hem de kullanımı kolay çevreci ve verimli araçlar üretmede uzun bir geçmişi var. Yakın geçmişte pazara sunduğumuz start/stop teknolojili, daha fazla yakıt tasarrufu ve daha az emisyon üreten otomobiller ve bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak olan elektrikli Ampera bu konumumuzu daha da güçlendirecek” diye ekliyor.

Opel’in Avrupa Pazar payı Mart 2011’de Mart 2010 rakamlarına göre % 0,2 oranında yükseldi, bu da satış hacminde % 4,3 oranında artış ve 6.145 adet daha fazla satış anlamına geliyor. İlk çeyrek sonuçları geçtiğimiz yıla göre % 8,4 oranında arttı, bu da 24.712 adet fazla otomobil satışı anlamına geliyor.

Bir Cevap Yazın