Peugeot SXC Dünya Prömiyeri’nde ilk ödülünü aldı

Kategori : Bülten/Otomotiv

Shanghai Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerinde resmi tanıtımının hemen ardından Peugeot’nun Shanghai’daki China Tech Centre tasarım merkezinin ekipleri tarafından tasarlanan yeni kavram model SXC, Shanghai’da Car and Driver Dergisi’nin Concept-Car kategorisinde “Yılın En Güzel Aracı” ödülüne layık görüldü.

Bu ödülü Peugeot’nun baş tasarımcısı ve SXC proje şefi Peter Gong’a veren derginin yazı işleri müdürü M. Miao Jun, SXC’nin Çin’de hayal edilen ve tasarlanan Peugeot’nun ilk kavram modeli ve Peugeot markasının en güzel aracı olduğunu söyledi. SXC özellikle “zarafet, saflık ve dinamizmin benzersiz birlikteliğini” simgeleyen çizgileri için ödüllendirildi.
Üst gam SUV, güçlü ve benzersiz tasarımlı SXC, önde 215 hp gücünde benzinli 1,6 THP motor ve arkada 95 hp gücünde bir elektrik motorundan oluşan HYbrid4 güç ünitesi ile donatıldı.

1995 yılında yayın hayatına başlayan Car and Driver dergisinin Çin baskısı ayda yaklaşık 500.000 tirajla Çin’de otomobil yayıncılığında referans olarak kabul ediliyor. Bu ödül bu yıl 5. kez verilmiş oldu.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: