Smolensk Ring 2012’de Superleague Formula Takviminde Olacak

Kategori : Bülten/Pist

Superleague Formula yeni inşa edilen Rusya’daki Smolensk Ring pistinde bu Eylül’de 2011 sezonunun yarışlarından birini yapmayı planlıyordu. Ancak pist direktörleri pistin hazır olmayacağını ve yarış tarihine yetişmeyeceğini öngördükleri için 2012’den önce uluslararası bir organizasyon yapmamaya karar verdiler.

Superleague Formula, 3-4 Eylül’de pistte yarış organize edecek ilk uluslararası seri olacaktı. Ancak pist yönetini dün yapılan toplantının ardından 2011’e yetişemeyeceklerini ve enerjilerini 2012’de pisti düzgün bir biçimde bitirmeye kanalize edeceklerini açıkladılar.

Superleague Formula Yarışma Direktörü Robin Webb: “ 2011 takvimimizde yer alan Smolensk Ring ‘in tamamlanamayacak olması gerçekten çok üzücü bir haber. Pisti defalarca ziyeret etmiş ve yapım hızından yarış tarihine yetişeceğini düşünmüştük. Pistlerin ve organizatörlerinin kararları karşısında yapabileceğimiz birşey yok. Yinede 2012 takvimimizde olmasını arzu ediyoruz.” Dedi ve söyle devam etti.

“Rusya’daki yarışımızı başka bir pistte yapmak için teklifler aldık ve alternatifleri değerlendireceğiz. Yarış takımlarımız ve pilotlarımızın da bu alternatifler için %100 uygun ve istekli olduğu sonucuna varırsak neden olmasın ancak önce araştırmamızı yapmalıyız. Güncellenmiş takvimimizi en kısa sürede açıklayacağız.”

Superleague Formula serisinin 2011’deki bir sonraki yarışı 16/17 Temmuz tarihlerinde Belçika’nın Zolder pistinde yapılacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: