Subaru’dan Crossover Yorumu : XV Concept

Kategori : Bülten/Otomotiv

Subaru’nun yeni nesil Crossover konsepti XV, kullanışlılık ve estetiği biraya getiren otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Ana felsefesi pratik kullanım ile son moda tasarımı bir araya getirmek olan “Subaru XV Concept”, farklı özellikleri tek potada eritmesiyle dikkatleri çekecek.

Subaru XV crossoverlerın güçlü silüetini, yepyeni modern bir görünümle sunuyor. XV’nin çağdaş görüntüsü ve çarpıcı çizgileri kendisine hayran bırakırken dayanıklı dinamik ve benzersiz dizaynı Subaru’nun karakteristik stilini gözler önüne seriyor. Altıgen ızgarası, kanatlı motifleri ve keskin kartal göz farları ile XV’nin yüzü klasik Subaru ön tasarımı elementlerine hakim. Aracın arkası da aynı önde olduğu gibi altıgen tasarıma sahip.

Kalite ve performansın eşsiz dengesi
Profesyonel kullanışlılığı bir adım ileriye götüren korumalı şişkin çamurlukların kıvrımları fonksiyonelliğine heyecan verici ve sevimli bir hava katıyor. Gümüş parmaklıklar, siyah jantlar ve mavi kapakların oluşturduğu kontrast renkler kalite ve performans dengesini iyice göz önünde bırakıyor.

Subaru’nun Şangay Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkardığı XV’nin dışına heyecan verici bir elektro sarı-yeşil renk ile mat bir görünüm verilmiş. Renk hem şok etkisi yaratan performansı hem de canlı olduğu kadar şık tasarımı daha da belirgin hale getiriyor.

Ferah ve sade iç dizayn
Gümüşi beyaz deri kullanılan konsept’in genel iç dizayn temasında hakim olan unsur ferahlık. Bu ferahlık aynı zamanda yolculara güven verici bir hava veriyor. Ayrıca arabanın belirli yerlerinde kullanılan sportif çizgiler XV’nin hem yüksek kaliteli hem de sakin bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Ön konsola çok fonksiyonlu paneller hakim. Navigasyon, ses, ve araç bilgileri olmak üzere 3 panel hem arabanın dizayn çizgileriyle uyumlu hem de dokunmatik ekranları ile de son derece kullanışlı.

Tavan ise tamamen cam olarak tasarlanmış. 2012’de piyasaya çıkacak olan Impreza modeli baz alınarak tasarlanan XV konsepti yeni nesil Impreza’nın ne şekilde olacağının da ip uçlarını veriyor.

Subaru’ya özgü geleneksel boxer motor standardı devam ediyor
‘XV konsept’ 2,0 litrelik 4 silindirli Subaru’ya özgü yatay yerleşimli geleneksel Boxer motor ile donatılmış. Standart olarak simetrik dört çeker sistemi bu araçta da kullanılacak. 4450 mm uzunluğa ve 1800 mm genişliğe sahip konsept aracın yüksekliği ise 1625 mm. Ayrıca XV’de CVT tam otomatik şanzuman kullanılmış.

XV Konsept’te Subaru’nun geliştirdiği yeni nesil güvenlik sistemi (eye sight) bulunuyor. Araca yerleştirilen kameralar sayesinde sürüş sırasında sensörler XV’yi 360 derece tarıyor. Böylelikle oluşabilecek tehlikeler önceden fark edilerek kabindeki ana ekrandan sürücüye bildiriliyor. 20 Nisan 2011’den itibaren Şangay Otomobil Fuarı’nda gösterilecek olan XV’nin 2011 yılı bitmeden piyasaya çıkmış olacağı tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: