Superleague Formula Serisinin İsmi FIA Onayında

Kategori : Bülten/Pist

FIA’nın talebi üzerine Superleague Formula şampiyonanın adında yer alan “Dünya” ifadesini şu an için tüm iletişimlerinden ve resmi yazışmalarından çıkardı. Bunun sebebi FIA Sportif Kurallarda yer alan 24. Madde. Bu maddeye uygunsuz bulunan “Dünya” kelimesi şampiyonanın adından çıkarıldı.

Bu noktada FIA’nın talebinie olumlu cevap veren Superleague Formula’nın bir sonraki adımı, serinin ruhuna ve uluslararası pistlerde yapacağı yarışların statüsüne uygun olarak FIA’ya başvuru yaparak ismine “Dünya” kelimesini eklemesini istemek olacak. Çünkü seri, dört kıtada önümüzdeki 36 ayda birçok yarış organize etmeyi planlıyor.

Superleague Formula sözcüsü Robin Webb: “ İsim değişikliği karmaşası için üzgünüz ama FIA kurallarına uymak zorundayız. Bz FIA tarafından tanınan ve onaylanan bir yarış serisiyiz. Güvenlik tedbirlerimizden Sportif işleyişe ve karar mekanizmalarına kadar FIA’ya bağlıyız. Superleague Formula’nın bugünkü statüsüne uygun olarak, uluslararası yapımızı yansıtan ismimiz için FIA’ya başvuruda bulunacağız.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: