Burak Çukurova Boğaziçi Rallisi’nde de Skoda ile yarışacak

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Motor sporlarında 110‘ncu yılını kutlayan Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan ERC Bosphorus Rallisi‘nde yine tecrübeli pilot Burak Çukurova ile sahne alacak! Skoda ile sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’ni 1’nci olarak bitiren Çukurova, İstanbul’da yapılacak Bosphorus Bonus Parkur Racing adına Skoda’nın kendini birçok kez kanıtlayan şampiyon aracı Fabia S 2000 ile yarışacak.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan İstanbul Bosphorus Rallisi’nde, Burak Çukurova Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışacak. Burak Çukurova şampiyonanın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde de Skoda ile yarışmış ve 1’nci olmuştu. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde Yüce Auto Skoda desteğini alıp birinciliğe uzanan Burak Çukurova, bugüne kadar katıldığı 111 yarışta 102 finiş gördü. Yarış hayatına 1992 yılında başlayan Çukurova’ya co-pilot olarak Ünal Tezel eşlik edecek. 4-5 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek ERC Bosphorus Rallisi, 8 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı.

Üstün teknolojik ürünler ile otomotiv endüstrisinde fark yaratan Skoda, 110 yıllık motor sporlarındaki başarılı geçmişine Türkiye’de Ege Rallisi’nden sonra Bosphorus Rallisi ile bir yenisini daha eklemek istiyor. Ege Rallisi’ni geçen sene olduğu gibi bu yılda kazanan kazanan Burak Çukurova, Avrupa Ralli Şampiyona’sının önemli ayaklarından biri olarak görülen Boğaziçi Rallisi’nde de “birinci” olmak istediklerini belirtiyor. Burak Çukurova, Skoda’nın ralli dünyasına önemli katkıları olduğunun altını çizerek “Bu birliktelikte büyük bir uyum yakaladığımıza inanıyorum. Sezona Skoda’nın şampiyon otomobili Fabia S2000 ile başlamak benim için çok önemliydi ve birinciliğe uzandık. Bu otomobil ile şampiyonanın 2. ayağı olan Avrupa Şampiyonu pilotların da katılacağı Bosphorus Rallisi’nde de mücadelemize devam edeceğiz. Yüce Auto Skoda’nın bana ve co-pilotuma göstermiş olduğu destekten dolayı çok mutluyum, umarım bütün sezonda büyük başarıları birlikte karşılarız. Skoda markasıyla yine podyumun en üstünde olmak istiyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: