Burak Çukurova Kocaeli Rallisi’nde Start Alacak

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Burak Çukurova Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4’ncü ayağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi‘nde bu yıl bir çok başarılı dereceye imza atan Skoda Fabia S2000 ile start alacak.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4’ncü ayağı olan ve 30-31 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde Burak Çukurova, Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışacak. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde Yüce Auto Skoda desteği ile birinciliğe uzanan Burak Çukurova, bugüne kadar katıldığı 112 yarışta 102 finiş gördü. Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışan Çukurova, Kocaeli Rallisi öncesi Pilotlar Şampiyonasında üçüncü sırada Takımlar Şampiyonası sıralamasında ikinci sırada bulunuyor.

Üstün teknolojik ürünler ile otomotiv endüstrisinde fark yaratan Skoda, 110 yıllık motor sporlarındaki başarılı geçmişine Türkiye’de Ege Rallisi’nden sonra Kocaeli Rallisi ile bir yenisini daha eklemek istiyor. 2 gün boyunca 12 özel etapta toplam 130,25 km’den oluşan Kocaeli Rallisi’nde ilk sırayı hedeflediklerini belirten Burak Çukurova, Fabia S2000 ile bunu başaracaklarına inandıklarını söyledi. Çukurova “Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisinde 1. olduktan sonra, 2. yarış olan ERC yarışında maalesef talihsiz bir kaza sonucu puan alamadık, fakat son gün yaptığımız Besttimelar bize Skoda Fabia S2000’in gerçek gücünü ve yüksek potansiyelini gösterdi. İstanbul Rallisi’nde elde ettiğimiz podyum başarısıyla beraber sezonun 4. Yarışında da aynı şekilde Yüce Auto’nun desteğiyle olmak istiyoruz . Skoda’mızı tüm yarış severlere seyrettirmek istiyoruz bu yüzden bütün meraklıları Kocaeli’ne bekliyoruz, herkes için kazasız belasız güzel bir yarış olsun .” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: