Çanlar Duval için çalıyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sezonun altıncı rallisinden sonra da istenileni veremeyen, üstüne üstlük Kıbrıs’ta Citroen Xsara’sını etap içine alevler içinde bırakan Duval’in Citroen’deki pilotluk serüveni sona doğru yaklaşıyor.

Kıbrıs Rallisi’nden sonra co-pilotu Stephane Prevot da Duval ile yarışmayacağını açıkladı. Tüm bunlardan sonra OMV pilotu Manfred Stohl geçen senenin Citroen Xsara’sı ile ikinci olarak finişe gelince Citroen takımında Duval’in yerine yeni pilotlar düşünülmeye başladı bile, bunların arasında eski pilotlardan Carlos Sainz ve Colin McRae bile var.

Sezon başında co-pilotu Jean-Marc Fortin ile de sorun yaşayan ve yollarını ayıran Duval yine co-pilotundan ayrılmak zorunda kalıyor. Stephane Prevot da Duval ile yarışmayacağını açıkladı. Guy Frequelin yaptığı açıklamada “Bu kaza da diğer tüm kazalar gibi; salakça. Ama yine de yarışı bitirebileceklerini düşünüyordum. Umutsuzluğa uğradım. Stephane Prevot da Duval ile yarışmayacağını açıkladı, şimdiye kadar alınan tek karar bu” dedi ve bunun Duval’e çıkış kapısını göstermek olmadığını da belirtti.

Duval’e başka bir Xsara ayarlanarak yeni bir pilot ile yola devam edilmesi de ihtimaller arasında. Kronos Racing pilotları Stohl ve Pylalisto’nun Citroen adına katılmaları sponsorlar Total ve OMV arasındaki aşılması gereken sorun olarak gözüküyor. Bunun yanısıra geçen senenin Avrupa Şampiyonu Simon Jean-Joseph, Daniel Sola ve eski pilotlar Carlos Sainz ile Colin McRae’nin de Duval’in yerine düşünüldüğü konuşulanlar arasında.

Bir Cevap Yazın