Castrol Ford Team Türkiye, kendi evinde zafer hedefliyor 

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Castrol Ford Team Türkiye galibiyet serisini Kocaeli’nde sürdürme konusunda iddialı
Türkiye’de motorsporlarını uzun yıllardır kesintisiz destekleyen tek firma olan Ford Otosan, Kocaeli Rallisi’nin 9 yıldır aralıksız olarak ana sponsorluğunu üstleniyor. Ford Otosan’ın, Kocaeli’nin ekonomisine olduğu kadar, şehrin sportif, kültürel ve sosyal yaşantısına da katkı yapmayı öncelik olarak belirlediğinin altını çizen Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Kocaeli Rallisi ile kendi evimizde Kocaeli halkı ve ralli severlerle ralli coşkusunu yaşıyoruz. Ford Otosan olarak hem bölgemize olan sorumluluğumuz hem de ürünlerimizin güç ve dayanıklılığını vurgulayan bir amaç için motorsporlarına destek oluyoruz. “ dedi.

Otay: Genç pilotlarımız ile gurur duyuyoruz
 Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Türkiye’de motorsporlarının gelişmesi için çalışıyoruz ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen genç yeteneklere destek veriyoruz. Kendi segmentinde Türkiye’nin en çok satan 5 kapılı aracı olan Fiesta modelimizin dayanıklılığını ve üstün sürüş perormansını ralli parkurlarında da kanıtlamaya devam ediyoruz. Bu yıl parkurlarda boy gösteren iki Fiesta S2000 ve iki Ford Fiesta R2 yarış otomobili ile, genç ve yetenekli pilotlarımız Yağız Avcı, Murat Bostancı, Emre Yurdakul ve Orhan Avcıoğlu’nun gösterdikleri performanstan son derece memnunuz” dedi. Otay; takımın genç pilotu Yağız Avcı’nın Co-Pilot’u Bahadır Gücenmez ile birlikte Boğaziçi Rallisi’nde kürsünün en üst basamağında yer alarak 20 yıldır bu yarışı kazanan ilk Türk pilot olmasıyla, Ford Otosan olarak genç pilotlara verdikleri desteğin meyvelerini toplamaktan mutlu olduğunu belirtti.

29’uncu Ford Otosan Rallisi’nde özel seyirci etabına devam
KOSDER tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası 4’üncü yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 30-31 Temmuz tarihlerinde koşulacak. İki ayak üzerinden 130,25 km’si özel etap olmak üzere toplam 358,65 km’nin geride bırakılacağı rallinin ilk gününde 4, ikinci gününde de 8 özel etap koşulacak. Toprak zeminde gerçekleştirilecek rallinin özel seyirci etabı 30 Temmuz Cumartesi günü saat 18.30’da Outlet Center’da start alacak. Yarış süresince yaşanacak heyacanın ufak bir demosu olarak da nitelendirelebilecek özel etaba tüm Kocaeli ve çevre illerden gelecek vatandaşlar davetli.

Castrol Ford Team Türkiye, 2011 sezonunda mutlu sona yakın
Bu yıl gerçekleştirilen 3 yarışta toplam 144,4 puan toplayan Castrol Ford Team Türkiye, kendi evinde gerçekleştirilecek olan 29’uncu Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde de Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ve Murat Bostancı-Onur Vatansever tarafından kullanılan iki Fiesta S2000 aracıyla ilk üçte finiş görerek sezon şampiyonluğuna daha da yaklaşmak istiyor. Fiesta R2’ler ile yarışan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ve Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilileri ile Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde iki çeker birinciliğini hedefleyen Castrol Ford Team Türkiye, dört otomobilini de finişe ulaştırarak takımlar, pilotlar, gençler, S2000 ve Sınıf 6’da liderliğini sürdürmek istiyor.

Bostancı: Fiesta ve genç ekibimizden maksimum puan bekliyoruz
2011 sezonunu hedefleri doğrultusunda başarılı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Yağız Avcı ve Murat Bostancı’nın son iki yarışta ilk iki sırada finişe ulaşarak takıma önemli puanlar kazandırmaları, hedefimize emin adımlarla ilerlememizi sağladı. Kendi evimiz olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde de öncelikli hedefimiz, dört otomobilimizi de finişe ulaştırmak. Kendi seyircimiz önünde çıkacağımız yarışta lider olarak start almamızın moral ve motivasyonu ile yine iyi bir sonuç elde edeceğimize eminiz. Fiesta S2000 araçlarımızın yanı sıra genç ve yetenekli pilotlarımız Emre Yurdakul ve Orhan Avcıoğlu’nun Fiesta R2 ile yine çok iyi bir performans sergileyeceklerine inanıyoruz” dedi.

Türkiye Ralli Şampiyonası Puan Durumu
 Pilotlar
1.Yağız Avcı                          65,00
2.Murat Bostancı                43,20
3.Ercan Kazaz                       38,00
4.Burak Çukurova               35,00
5.Fatih Kara                          31,00

Takımlar
1.Castrol Ford Team Türkiye         144,40
2.Bonus Parkur Racing                     85,8
3.Tok Sport                                         77,60
4.Pegasus Racing                               46,00
5.Neo Motorspor                              15,00 

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: