Çeşme’de Gece Yarışı Heyecanı

Kategori : Bülten/V1 Challenge

Otomobil sporlarına yeni bir soluk getiren V1 Challenge serisinin ikinci yarışı, 16 Temmuz Cumartesi akşamı Çeşme’de düzenleniyor. İkili kalkış şeklinde 60 ayrı eşleşmeye sahne olacak yarışta, Bursalı şampiyon pilot Ünal Şenbahar bu kez podyum hedefliyor.

Ülkemizin ilk özgün yarış otomobilleri olan VOLKICAR’lar, bu haftasonu V1 Challenge ikinci yarışında bir kez daha piste çıkıyor.

16 Temmuz Cumartesi akşamı 18.00-24.00 saatleri arasında ikili kalkış şeklinde ve gece gerçekleştirilecek organizasyonda her pilot dört kez ikili kalkış şeklinde yarışacak. 20 pilot arasında eleme yarışlarında en iyi zamanı yapan ilk dört pilot finale kalacak ve tekrar eleme usulü yapılacak yarışlar sonucu klasman oluşturulacak.

Bursalı tecrübeli pilot Ünal Şenbahar da, V1 Challenge serisinde mücadele eden 20 pilot arasında yer alıyor. Ünal’ın 5 sezondur co-pilotluğunu yapan Emire Cantürk de bu organizasyonda pilotunu yalnız bırakmayarak bu kez otomobil dışından ona destek olarak menajerliğini yapıyor. TV8 renklerindeki otomobili ile zirve mücadelesine ortak olmayı hedefleyen Şenbahar, Ankara Hipodrom’da düzenlenen ilk yarışı 8.sırada tamamlamıştı. Çeşme’deki gece yarışının da büyük çekişmeye sahne olacağını söyleyen Şenbahar, izleyicilerin de bu mücadeleden çok keyif alacaklarını belirterek tüm otomobil severleri Çeşme’ye davet ediyor.

Çeşme marinaya 500 metre uzaklıktaki Ulusoy tır parkı karşısındaki alanda düzenlecek organizasyon, izleyenlere keyifli ve eğlenceli anlar yaşatacak. Yarış severler 6 saat boyunca birbirinin eşi 20 Volkicar ve tecrübeli 20 pilotu 60 ayrı eşleşme ile izleme fırsatı bulacaklar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: