Continental Lastikleri Dünya Turunun İlk Etabını Tamamladı!

Kategori : Bülten/Otomotiv

Continental Lastikleriyle yaklaşık 30.000 km’yi bulan dünya turunun ilk etabını tamamlayan Danimarkalı takım, Kopenhag’a dönüş yolunda Continental’in Hanover’deki merkezini ziyaret etti.

Uluslararası otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental’in sponsorluğunda dünya turuna çıkan Danimarkalı çift Nina ve Hjalte Tin’in dünya turunu tamamladı. Danimarkalı çift, Continental Lastiklerinin Hannover – Stöcken de bulunan AR-GE departmanında geliştirilen ContiPremiumContact 2’yi kullanan elektrikli araçla devam ettikleri dünya turunun ilk etabını tamamlamadan önce, lastiklerle ilgili daha fazla bilgi almak için Continental’in Hanover’deki merkezini ziyaret etti.

On ayı bulan yolculuklarında bugüne kadar 30.000 km yol kateden Nina ve Hjalte Tin, elektrikli bir araçla dünya turunu gerçekleştiren pilotlar olarak tarihe geçtiler.

Danimarka, Norveç, İsveç, Estonya, Rusya, Mogolistan, Çin, ABD, İspanya, Fransa ve İsviçre etaplarını tamamlayan ekip, Continental Lastiklerinin Hannover’daki merkezinde mola verdi. Ekibin Hollanda üzerinden geçerek Kopenhag’a ulaşmasıyla dünya turunun ilk etabı tamamlanmış oldu.

Bir elektrikli araç ile gerçekleştirilecek ilk dünya turu için hazırlanan elektrik motorlu Nissan Quasquai, bu yolculuğunu Continental Lastikleri ile gerçekleştirdi. Elektrikli araçlarda düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler daha fazla yol alma imkânı sağlıyor. Continental’in ContiPremiumContact 2 lastikleri de son derece düşük yuvarlanma dirençleri ve dayanıklılıklarıyla bu yolculuğun güvenli bir şekilde tamamlanmasına destek oldu.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: