Cross-Country Heyecanı Fas’ta

Kategori : Cross-Country Dünya Şampiyonası

6. ORPI Fas Rallisi, FIM Dünya Şampiyonasının ikinci, FIA Cross-Country Ralli Şampiyonası’nın da üçüncü ayağı olacak.
Yepyeni bir parkurda düzenlencek rallinin açılış seremonisi Atlantik kıyısındaki Fas’da gerçekleştirildi. Tüm katılımcılar 2004 yılındaki rallideki etapları beğenmişlerdi. Bu sene de aynı parkur kullanılacağı için ekipler için yine güzel bir ralli olacak.
Cross-Country Rallisi’nin dördüncü ayağı Türkiye’den başlayıp İran’da bitecek olan Rally d’Orient olacak.

İlk iki özel etap rallinin en kısa etapları. Atlantik kıyısındaki uzun kumsallardan önce kısa bir ısınma turu da denilebilir.

68 kilometrelik normal etaptan sonra ikinci özel etap kaktüsleri ile meşhur Sidi Ifni’de başlayacak. Rotanın ilk bölümü kıyıyı takip eden teknik etaplar. Ekipler bir çok tepeden inip çıkarak etaba devam edecekler. Sonrasında ekipler geçilmez çölün etrafında dolaşarak kurumuş dere yataklarından Fort Aoreora’ya ulaşacaklar. Buradan yamaçlardaki balıkçı barınaklarını takip ederek yönlerini yer yer kumlu yer yer de kayalık zeminlerin olduğu yöne çevirerek Oued Dra’ya varacaklar. 180 kilometrelik son özel etabın finişindeki 12 kilometrelik çok hızlı bir parkurdan sonra Tan Tan’a gelecekler. Normal etap ile okyanus kıyısındaki Oued Chebika’ya varacaklar.

Çarşamba 25 Mayıs – AGADIR / OUED CHEBIKA – 409 km.

Agadir/Tifnit 43 km.
OE1 Tifnit/Aglou Plage 62 km.
Aglou Plage/Sidi Ifni 68 km.
OE2 Special Sidi Ifni/Tan Tan 180 km.
Liaison Tan Tan/Oued Chebika 56 km.

Bir Cevap Yazın