Bruno Saby kontrolü ele aldı

Kategori : Cross-Country Dünya Şampiyonası

Volkswagen Touareg pilotu Bruno Saby Rally d’Orient’in bitmesine iki etap kala ikinci etap liderliğini alarak genel klasmandaki lideliğini devam ettirdi. Cross Country Şampiyonası’nın lideri Saby, şampiyonanın dördüncü ralisinin 183 kilometrelik yedinci etabını takım arkadaşı Giniel de Villers’in 14 saniye önünde kazandı. Bu Volkswagen’in Rally d’Orient’deki dördünü etap liderliği oldu.

Bruno Saby yarınki etaba takım arkadaşı De Villiers’in 1dk. 48sn. önünde başlayacak. Sivas – Ürgüp arasındaki 283 kilometrelik etabına ardından ekiplerin Ankara’ya ulaşması için gereken 110 kilometrelik son bir etap kalacak.
 


 

Mitsubishi Pajero ile ralliye katılan tek Türk ekip olan Ali Vural Ak – Güray Karacar ikilisi günü yedinci bitirerek genel klasmanda 12.likteki yerlerini korudu.
Ali Vural Ak – Güray Karaca ikilisinin önünde ve arkasında bulunan ekipler ile arasında çok da fazla fark bulunmadığından ekibin yer değiştirmesi mümkün gözüküyor

 

Ethem Genim’in de yer aldığı Motorsport Italia takımı Iveco EuroCargo ile kamyon kategorisinde günü ilk sırada tamamlayarak genel klasmanda da liderliğe yükseldiler.

Livio Diamente ve Giorgio Albiero il birlikte kokpitte yer alan Ethem Genim’in takımının genel klasman ikincisi ile arasında 2dk.16sn yer alıyor.

Kamyon kategorisinde katılımcı az olmasına rağmen heyecan son ana kadar devam edecek.

 

 

Beşinci gün sonrasında Araba kategorisinde Genel Klasman

Poz. Takım Araç ÖE7 Toplam zaman
1. Bruno Saby/Michel Perin (F/F) Volkswagen Race-Touareg 2:01.59 sa. (1.) 13:23.13 dk.
2. Giniel de Villiers/Tina Thörner (RSA/S) Volkswagen Race-Touareg 2:02.13 sa. (2.) 1.48 dk.
3. Jean-Louis Schlesser/François Borsotto (F/F) Schlesser-Ford 2:06.36 sa. (3.) 16.08 dk.
4. Serge Jordan/Jean Marie Lurquin (F/B) Nissan Pathfinder 2:09.36 sa. (4.) 55.20 dk.
5. Benoit Rousselot/Fabian Lurquin (F/B) Nissan Pathfinder 2:28.39 sa. (13.) 1:31.18 sa.

Bir Cevap Yazın