Bruno Saby zirveye kondu

Kategori : Cross-Country Dünya Şampiyonası
Volkswagen Touareg pilotu Bruno Saby FIA Cross Country Dünya Kupası’nın dördüncü rallisi olan Rally d’Orient’in dördüncü gününde liderliği ele geçirdi. Fransız pilot takım arkadaşı Güney Afrikalı Giniel de Villiers’in 1 dakika 34 saniye önünde yer alıyor. Volkswagen takımı dördüncü etapta aldığı etap liderliği ile Türkiye’deki üçüncü etap birinciliğini de almış oldu, diğer iki en iyi zamanı De Villiers gerçekleştirmişti.

Ralliye araç kategorisinde katılan tek Türk takım olan Ali Vural Ak – Güray Karacar ikilisi günü sekizinci sırada bitirerek genel klasmanda 12.liğe çıktı. Kamyon kategorisinde Motorsport Italia takımının Iveco EuroCargo’sunda 3.pilot olan Ethem Genim’in ekibi ise kategorisinde günü ikinci sırada bitirerek genel klasmanda da ikinci sırada yer aldılar.

Toplam 331 kilometrelik iki özel etap geçilen dördüncü günün etapları yarın da tersten geçilerek Ankara’ya dönüş başlayacak. Sivas’tan Erzurum’a doğru geçilen etapların ilkinde ekipler 183 kilometrelik engebeli vadilerden geçip 148 kilometrelik ikinci etaba başladılar bu etapta ise yollar dağlık kısımlardan geçip Erzurum’a ulaştılar. Rallinin bu en uzun etapları Perşembe günü Erzurum’dan Sivas’a doğru geçilecek.
 
 
Bruno Saby : " Liderliği aldığım için çok mutluyum. Bu etap çok da kolay değildi, kokpit çok fazla sıcak oldu. Sabah bir kayaya çarparak direksiyon hidroliğine zarar verdirdik. Teknik ekip ikinci etaba başlamadan bu problemi giderdi. Ondan sonra Touareg çok daha iyi duruma geldi. Yine de cam suyunun tümünü etabı son bir kaç kilometresinde harcadım."
 

 
Giniel de Villiers : "Salı günü en iyi zamanı elde ettiğimizden beri etaba çıkan ilk araç hep biz olduk ve bu sebeple hep dikkatli gitmek zorundaydık. Etaplar çok çetin ama manzarası da çok etkileyici. Ikinci etapta dağları aşarken yamaçlardaki yollardan geçtik. Buralarda hata yapmamamız gerektiğinden fazla risk almadık. Aracımın bugünkü performansından çok memnun kaldım."
 
Ralliye araç kategorisinde katılan tek Türk takım olan Ali Vural Ak – Güray Karacar ikilisi günü sekizinci sırada bitirerek genel klasmanda 10.luğa çıktı. Kamyon kategorisinde Motorsport Italia takımının Iveco EuroCargo’sunda 3.pilot olan Ethem Genim’in ekibi ise kategorisinde günü ikinci sırada bitirerek genel klasmanda da ikinci sırada yer aldılar. 
 

4. Ayak sonrası Genel Klasman, Sivas – Erzurum ; 331/557 km özel etap/toplam

Poz  Takım  Araç  ÖE4 ÖE5  Toplam Zaman
1.  Bruno Saby-Michel Périn  Volkswagen Race-Touareg  3:45.35 Std. (1.)  11:21.14 min.
2.  Giniel de Villiers-Tina Thörner  Volkswagen Race-Touareg  3:47.46 Std. (2.)   1.34 min.
3.  Jean-Louis Schlesser-François Borsotto  Schlesser-Ford  3:58.29 Std. (3.)   11.31 min.
4.  Serge Jordan-J.Marie Lurquin  Nissan Pathfinder  4:02.04 Std. (4.)   47.43 min.
5.  Benoit Rousselot-Fabian Lurquin  Nissan Pathfinder  4:07.27 Std. (6.)   1:04.38 hrs.

Bir Cevap Yazın