11. Etap İptal Edildi, Sainz Lider

Kategori : Dakar Rallisi/Sait Kuş

Dakar Rallisi’nin 10. etabını da Carlos Sainz kazandı. Sainz böylece altıncı etap birinciliğine ulaştı. Sainz’ı Hummer’ı ile Robby Gordon izledi. Üçüncü sırada ise Race Touareg 2 ile mücadele eden Mark Miller bulunuyor.

BMW X3 CC ile yarışan Guelain Chicherit en iyi dördüncü zamanı kaydederken istikrarını koruyan Mitsubishi MRX09 sürücüsü Joan Roma beşinci oldu. VW’nin Güney Afrikalı sürücüsü Giniel de Villiers ise etabı altıncı sırada tamamladı.

Efsanevi yarışın 11. etabı yoğun sis yüzünden iptal edilince genel klasman 10. etap sonundaki haliyle kaldı. Genel klasmanda Sainz’ın liderliği sürüyor. Sainz’ı takım arkadaşları Miller ve de Villiers izliyor.

Zorlu mücadelede ülkemizi temsil eden Kemal Merkit 10. etabı yüksek bir tempo ile geçerek motosiklet kategorisindeki en iyi 53. zamanı kaydetti. Merkit genel klasman 117.si olarak yarışa devam ediyor.

31. Dakar Rallisi’nin 12. etabı Fiambala ile La Rioja arasındaki 518 km’lik parkurda bulunuyor. Dönüş yolundaki tamamı Arjantin topraklarında geçen ilk özel etabın uzunluğu 261 km.

Bir Cevap Yazın