Matador Hız Kesmiyor

Kategori : Dakar Rallisi/Sait Kuş

31. Dakar Rallisi’nde VW Race Touareg 2 ile mücadele eden Carlos Sainz yarışın dokuzuncu etabını da kazanarak genel klasmandaki liderliğini sürdürdü. La Serena ile Copiapo arasındaki 449 km’lik etabı Sainz’ıın Amerikalı takım arkadaşı Mark Miller ikinci sırada bitirdi. Miller’ı bir diğer Amerikalı sürücü, Robby Gordon izledi. Hummer ile yarışan Gordon yedinci etapta da üçüncü olmuştu.

Dokuzuncu etapta bir çok sürücü yönünü bulmakta sorun yaşadığı için BMW X3 CC ile yarışan Arjantinli Orlando Terranova beklenmedik bir şekilde en iyi dördüncü zamanı kaybetti. Terranova’yı yarışın başından beri istikrarlı sürüşüyle göz dolduran Giniel de Viliers izledi.

Gün sonuna gelindiğinde ise Carlos Sainz’ın liderliği devam etse de genel klasmanda bazı değişiklikler vardı. Mark Miller dokuzuncu etap sonunda Güney Afikalı takım arkadaşı Giniel de Villiers’in önüne geçmeyi başardı. Böylece Miller ve de Villiers yer değiştirmiş oldu.

Zorlu rallinin dokuzuncu etabı yarışa devam eden tek sürücümüz olan Kemal Merkit için de pek iyi geçmedi. Merkit yaşadığı mekanik sorundan dolayı etabı son sırada tamamladı.

Dakar Rallisinin onuncu etabı Copiapo civarındaki 686 km’lik parkurda bulunuyor. Ekipler 646 km’lik özel etabı geçtikten sonra tekrar Copiapo’daki kamp alanına dönecekler.

Bir Cevap Yazın