Mitsubishi Dakar’a özel araç hazırlıyor

Kategori : Dakar Rallisi
Mitsubishi Motors Repsol Takımı Fas’daki ikinci test ve geliştirmelerini tamamladı. Mitsubishi takımı gerçekleştirdiği testlerden sonra yeni MPR12’nin dayanıklılığından memnun kaldı. Mitsubishi Motors, Baja Portalegre ve BAE çöl Yarışlarına dört yeni Pajero/Montero Evolution ile Dakar 2006’dan önceki son deneyimlerini kazanmak için katılacak.

Takım pilotları Stephane Peterhansel, Hiroshi Masuoka, Joan ‘Nani’ Roma ve Luc Alphand yeni Pajero/Montero Evolution’nun testlerini Fas’daki kayalık ve çöl benzeri zeminlerde gerçekleştirdiler.

Mitsubishi Motors takımının tüm bireylerinin katıldığı testlerde araçlar 9000 kilometrelik teste tabii tutuldular. Bu sene ikinci sefer böyle bir test gerçekleştirildi.

Mitsubishi Motorsports’un takım direktörü Dominique Serieys testler sonrasında şunları söyledi : ” Tüm takım bireyleri için çok başarılı bir test dönemi oldu. Dakar 2006 için çok faydalı bilgiler elde ettik. Dört pilotumuz için de ayrı ayrı dayanıklılık testleri düzenledik. Kayalık, çöl ve toprak zeminlerde araçlarımızı denedik. Bazı günler hava sıcaklığı 42-45 dereceye kadar çıktı. İlk hafta ‘Nani’ Roma ve Peterhansel ile yaptığımız testleri ikinci hafta Hiroshi ve Luc ile testlerimize devam ettik.”

2005 Dakar’ın kazanan Stephane Peterhansel Fas’taki testlerden fazlası ile memnun kaldı. “Benim için çok iyi bir alıştırma oldu” diyen Peterhansel şöyle devam etti : “Yeni araç içinde çok fazla zaman geçirdik ve tek bir teknik problem yaşamadık. Süspansiyon ve motor karakteristiklerinde çok iyi gelişmeler sağlanmış. Yeni araç dayanıklılığını gösterdi, önümüzdeki Dakar Rallisi’nden çok umutluyuz.”

Mitsubishi Motors Repsol Takımı yeni Pajero/Montero Evolution serisini Lyon’daki Pont-de-Vaux’daki merkezlerinde geliştirdi. Motorun geliştirme programı Dakar 2006’ya kadar tamamlanacak ve yarışa yeni araçlar ile girilecek.

Dakar’dan önce Ekim ayında Portekiz’deki Baja Anta Da Serra 500 yarışına Alphand/Picard ile Masuoka/Miamon ikilileri katılırken ve Kasım ayı ortalarında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek olan FIA Cross-Country Ralli Şampiyonası’nın son yarışına Peterhansel/Cottret ile Roma/Magne ikilileri katılacaklar. Ekipler bu yarışlarda geliştirilmiş MPR11 şasi ile katılacaklar ve yeni versiyon olan MPR12’nin Dakar 2006’ya tam olarak hazır olmasını sağlayacaklar.

Mitsubishi Repsol Takımı, Dakar 2006’ya şampiyon Peterhansel’in yanısıra Luc Alphand ve Dakar’ı iki kez kazanmış olan Hiroshi Masuoka’nın yanısıra Baja İspanya’nın galibi Joan ‘Nani’ Roma ile katılacak.

Bir Cevap Yazın