Mitsubishi İlk Etabını Kazandı

Kategori : Dakar Rallisi/Sait Kuş

31. Dakar Rallisi’nde bitime 2 gün ve 1 etap kala Mitsubishi sürücüsü Joan Roma takımın geçmiş yıllardaki başarılarını hatırlatırcasına 13. etabı kazandı. MRX09’la yarışan İspanyol sürücü La Rioja ile Cordoba arasındaki 545 km’lik etabı Nissan Navara ile mücadele eden Polonyalı Krzystof HOLOWCZYC’nin önünde tamamladı. Favori isimlerin gerilerde kaldığı etabı üçüncü sırada tamalayan isim ise BMW X3 CC ile yarışan Guerlain Chicherit oldu.

Yarışı genel klasman lideri olarak sürdüren Giniel de Villers etabı takım arkadaşı ve genel klasman ikincisi Mark Miller’ın ardından 8. sırada tamamladı. Genel klasmanda 3. sırada bulunan Robby Gordon mekanik bir sorundan dolayı etap içinde zaman kaybetse de yarışa devam etmeyi başardı.

Zorlu yarışa devam eden tek temsilcimiz Kemal Merkit etabı motosiklet sınıfında 108. sırada tamamladı ve hedeflediği gibi yarışı bitirmeye doğru gidiyor. Merkit genel klasmanda 115. sırada bulunuyor.

Dakar Rallisi’nin finişinden önce koşulacak olan son etabı Cordoba ile Buenos Aires arasındaki 793 km’lik parkurda bulunuyor. 227 km’lik özel etabın parkuru yarışın en uzun 3. parkuru.

Bir Cevap Yazın