Dakar 2010: Keşfe Devam!

Kategori : Dakar Rallisi

Arjantin ve Şili’de ilk kez düzenlenen 2009 Dakar Rallisi başarılı organizasyonun oluşturduğu ilgiden sonra ralli organizatörlerinin ile Arjantinli ve Şilili yetkililerle ayrı ayrı görüşmesinden sonra 2010 Dakar Rallisi’nin de aynı parkurda düzenlenmesine karar verildi.

32. Dakar Rallisi 2 Ocak 2010 tarihinde Arjantin’in başkenti Buenos Aires’den start alacak. Güney Amerika’daki ilk deneyimden sonra zemin ve doğal şartların çeşitliliği ile mücadelenin çetinliği yarışa katılan ekipler, izleyenler ve yarışı düzenleyenler için vazgeçilmez olduğu ortaya çıktı.

Arjantin ve Şili’nin bağımsızlıklarını ilan etmelerinin 200. yılının kutlanacağı 2010 senesinin böylesine çetin bir mücadele ile başlayacak olması da organizasyona ayrı bir renk katacak.

2009 Dakar Rallisi’nde geçilen etapların beğeni kazanması üzerine organizatörler etapların çoğunu korumayı tercih edecekler ancak sportif zenginlik katması açısından Dakar Rallisi’nin özünü oluşturan “keşif” anafikrine uygun olarak yarışa yeni etaplar da eklenecek.

Yarış esnasında yaşanabilecek teknik ve mekanik zorlukları öngörerek çeşitli değişiklikler yapan organizasyon yetkilileri 2010 Dakar Rallisi için de amatör katılımcılar için çeşitli kolaylıklar getirmeyi planlıyorlar.

 

Bir Cevap Yazın