Curitiba heyecan vaat ediyor!

Kategori : Haberler

Uluslararası Curitiba Rallisi’ne katılacak pilotları heyecanlı bir ralli bekliyor. Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) takviminde ilk kez yer alacak Brezilya’daki ralli sezonun ikinci IRC rallisi olacak. Curitiba Rallisi aynı zamanda Güney Amerika Kupası (CODASUR – FIA) ve Brezilya Ralli Şampiyonası’na (CBA) da puan verecek.

Son 29 yıldır Graciosa Rallisi olarak düzenlenen yarış 2009 IRC takviminde yerini alırken yeni heyecana yeni bir isim ile başlayacak.

Curitiba Rallisi organizasyonundan sorumlu Marcos Marcola “Brezilya’da mücadele edecek pilotlar farklı bir karakteri olan geleneksel bir rallide yarışacaklar.” diyerek sözlerine başladı ve ekledi : “Etaplarımız çok hızlı, tüm iş pilotlara düşüyor.”

Marcola geçen hafta sonu Monte Carlo’da düzenlenen IRC sezonunun ilk yarışını da yerinde izlemişti. Bu ziyaretin çok kıymetli olduğunu belirten Marcola : “Organizasyon kusursuzdu! Benim için çok güzel bir deneyim oldu. IRC standartlarını canlı canlı izlemek bizim için de büyük bir deneyim oldu. Araçar da çok özel ve halkımız çok etkileyici performanslar izleyecek.” dedi.

5 Mart günü Curitiba merkezinde verilecek sembolik start ile başlayacak rallide ekipler toplam 234,65 kilometrelik onüç özel etap geçecekler. Yedi farklı özel etabın kullanılacağı rallide ekipler Cuma ve Cumartesi günleri özel seyirci etabını da geçecekler.

Bir Cevap Yazın