TOSFED, sporcuları dinledi…

Kategori : Haberler

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), düzenlediği toplantılarla, sporcular ve Kulüp Yöneticileriyle bir araya geldi. Cumartesi günü İstanbul Dragos’taki Sahil Resort Otel’de düzenlenen organizasyonda TOSFED Yönetim Kurulu tam kadro hazır bulundu.

Sabah saatlerinde Organizatör Kulüp yöneticileriyle yapılan toplantıyla güne başlandı. Kulüplerin sorunlarının yanı sıra karşılıklı beklentilerin dile getirildiği buluşmanın ardından saat 13:00’te Ralli, Off-Road ve Tırmanma branşlarında yarışan sporcular salonda toplandı.

Sporun geleceğinin nasıl daha iyi organize edilmesi gerektiği gibi başlıkların yanı sıra, Hakem eğitimleri, etap ve yarışçı güvenliği ve maliyet gibi konularda görüş bildiren sporcular, bu tip buluşmaların daha sık yapılması gerektiğini dile getirdiler.

Toplantıya katılanlardan eski Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık yaptığı konuşmada, “Kulüplerin sadece organizatör kimliğinden kurtulması gerekir, sporcuların kulüpler üzerinden yarışması, kulüplerin de sporcuları için yeni imkanlar, kaynaklar yaratmak için çabalaması gerekir. Sporcusu olmayan kulüplerin geleceği son derece karanlık görünüyor. Bu toplantı bir başlangıç olabilir ancak devamı gelmezse bu da diğerleri gibi unutulut gider ” şeklinde görüş bildirdi.

Hem sporcu hem de organzatör kimliğiyle toplantıya katılan Hakan Dinç ise ” Hiçbir yatırım yapmadan birşeyler bekler duruma geldik, Federasyonumuz Yönetim Kurulunun da elini taşın altına koyması lazım ve kaynak aktarması gerekir. Şu haliyle Federasyonumuz birşey vermek yerine sadece alan pozisyonunda görünüyor. 2007 yılında yaptığımız organizasyonlarda 305 milyar lira kaynağı Federasyonumuza ödemişim. Kimse üstüne alınmasın ancak Federasyona neden biz bakmak zorunda kalıyoruz bunu anlayamıyorum” dedi.

Özellikle Off-Road branşında yarışan sporcular da, etap güvenliğinin ralli standartlarına getirilmemesinden şikayet ederek, tam da bu yüzden, İstanbullu sporcular olarak yarın Kocaelide organize edilecek yarışa katılmama kararı aldıklarını açıkladılar.

Günün son toplantısı 15:30’da başladı ve Türkiye Pist, Karting, Klasik Oto, Oto Drag ve Otokros şampiyonalarında yarışan az sayıda sporcunun katılımıyla sorunlar ve çözüm yolları tartışmaya açıldı.

Tüm gün süren toplantılara ev sahipliği yapan TOSFED Başkanı Mütaz Tahincioğlu, rallidergisi.com’a yaptığı açıklamada “İçinde bulunduğumuz durum bizim yanlışlarımız nedeniyle değil, tüm dünyayı sarsan ekonomik kriz nedeniyle oluşmuş bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek ve 2010 sezonu ve hatta sonraki sezonların planlamasını yapabilmek için bu tip toplantılara ihtiyaç vardı. Geçmişte bu tip toplantılar yaptık ve çok faydasını gördük. Burada söylenen her fikrin uygulanması gibi bir mecburiyet yok tabi ancak bir fikir yeni bir fikri doğurur. Önemli olan sporumuz için en iyisini birlikte hazırlayabilmek ve gelecek yıllarda daha güçlü bir şekilde ayakta kalabilmektir” dedi.

Tags:

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Mustafa Gökay Vefat Etti

Otomobil sporlarının duayen isimlerinden Mustafa Gökay, bugün (12/01/2022) Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.​Merhuma Allah’tan
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: