Off-Road’da 2011’in en büyük meydan okuması sona erdi

Kategori : Bülten/Off-Road

İstanbul Off-Road Kulübü’nün organize ettiği İSOFF CHALLENGE’ın, 2 Ekim Pazar günü Kemerburgaz’da gerçekleştirilen son ayağında, binlerce seyirci Şampiyonları ayakta alkışladı. 3. Ayakta finiş bayrağını ilk gören ekip İnci Akü Off-Road Team adına yarışan Ali Gökhan Yazıcı – Alpaslan Yüksel olurken, üç ayakta topladığı puanlarla 2011 İSOFF CHALLENGE Şampiyonu olarak kupa kaldıran ekip Cengiz İnceli – Bayram Eyri oldu.

İSOFF’un yepyeni bir yarış konseptini hayata geçirdiği İSOFF CHALLENGE 2011’de ekipler ilk kez tasarlanan dinamik ve heyecanlı bir formatta yarıştılar: F1 formatında 4×4 yarışı.

Kemerburgaz’da eski bir taşocağına kurulu parkurda; farklı motor güçlerine, farklı performanslara sahip 4×4 araçların, start ışıklarının yeşile dönmesi ile birlikte aynı anda start alıp, tozu dumana katarak parkura saldırması ve 20 tur boyunca tampon tampona mücadelesi 1000’e yakın araç ve binlerce seyirci tarafından da çılgınca tezahüratlarla ve alkışlarla desteklendi.

Gün boyu yarışın basın sponsoru BEST FM’in alana kurduğu TIR’dan yayılan müzikle dans eden seyirciler Doğuş – Uzay Oto tarafından getirilen Volkswagen’in çok özel 4×4’ü AMAROK’u İSOFF’un özel hazırladığı parkurda test etmek için sıraya girdiler.

Mevsim normallerinin üzerinde bir sıcakta, araçlarda ter döken toz duman içinde önlerini görmeye çalışan yarışçılar son turlara yaklaşırken, heyecan giderek arttı. Son turda seyirciler Cengiz İnceli ve Ali Gökhan Yazıcı mücadelesine kilitlendiler. Damalı bayrağı ilk gören ekip 1:06:25’lik derecesi ile, İnci Akü Off-Road Team Ali Gökhan Yazıcı – Alpaslan Yüksel oldu.

Genel Klasman
İnci Akü Off-Road Team/Ali Gökhan Yazıcı – Alpaslan Yüksel Land Rover Sınıf S3
Cengiz İnceli – Bayram Eyri Suzuki Vitara Sınıf S1
Tarık Gökbay – Bülent Gültekin Range Rover Sınıf S3

Yarışçılar için çok özel olan Centilmenlik Kupasını Arman Özdemir – Ali Çetin ekibi kazanırken, üç ayakta toplanan puanlarla İSOFF CHALLENGE 2011 Şampiyonu da belli oldu: Cengiz İnceli – Bayram Eyri. 2011 ikincisi Arda Gürayman – Serdar Uludağ olurken, üçüncülük kupasını da Tarık Gökbay – Bülent Gültekin aldı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: