Off-Road’da sezonun ikinci yarışı Hasandede’de

Kategori : Off-Road

2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı 1-2 Mayıs tarihlerinde Ankara Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (ANDOFF) organizatörlüğünde Kırıkkale’ye bağlı Hasandede’de gerçekleştirilecek.

Toplam 21 ekibin kayıt yaptırdığı sezonun ikinci yarışı öncesinde ilk yarışın galibi Volkan Gönülalan pilotlarda lider konumda yer alıyor. İkinci sırada Nihat Keskin yer alırken geçen senenin şampiyonu Cemil Islıkçı ise ilk yarış sonrasında üçüncülük basamağında bulunuyor. Dört kategoride mücadele edecek pilotlar arasında S1’de 5, S2 ve S3’te 6, S4’te ise 4 pilot yer alıyor.
Türkiye Off-Road Şampiyonası’na puan almak için kıyasıya bir mücadelenin yaşanacağı sezonun ikinci yarışında ekipler 109,8 kilometrelik 11 özel etapta toplam 115.2 kilometre yol katedecekler.
Yarışın startı 1 Mayıs Cumartesi günü 15:00’da Hasandede Belediyesi önünden verilecek. Ekipler ilk gün ilk olarak Hasandede Belediye Başkanı’nın ismi verilen Malik Ejder Coşkun özel etabını geçip hemen ardından Hasandede özel etabına girecekler. Servis sonrası yeniden Malik Ejder Coşkun özel etabını bir kez daha geçecek ekipler ilk günü tamamlamış olacaklar.
İkinci günde ekipler 11,4 kilometrelik Hasandede ve 8,8 kilometrelik Andoff özel etaplarını dörer kez geçecekler. Pazar günü 10:00’da Kapalı Park’tan çıkacak ekipler akşam 16:50’de etapları tamamlayarak araçlarını yeniden Kapalı Park’a bırakacaklar.
Pazar akşam 18:45’de düzenlenecek ödül töreni ile yarış sonrasında dereceye giren pilotlara kupaları teslim edilecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: