Sezon Şile’de Off-Road ile başlıyor

Kategori : Off-Road

İstanbul Off-Road Kulübü, 28 Şubat – 1 Mart 2009 tarihlerinde Şile’de düzenleyeceği Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın ilk yarışı ile sezonu açıyor. 28 Şubat Cumartesi günü antrenmanları tamamlanacak yarışın startı 1 Mart Pazar günü saat 10:30’da Şile Klas Otel önünden verilecek. Mücadeleye katılacak ekipler 2’si engelli, 5’i mukavemet etabı toplam 65 kilometrelik 7 özel etap geçecekler.

Her zaman olduğu gibi zor şartların altından kalkmaya çalışacak pilotlar 10:30’da başlayacakları yarışta yedi özel etabı tamamlayıp akşam 17:30’dan itibaren araçlarını kapalı parka alacaklar. İlk olarak 12 kilometrelik Orman 1 mukavemet etabında mücadele edecek olan ekipler daha sonra 10 kilometrelik Orman 2 mukavemet etabına girecekler. Şile’deki engelli etabı da tamamladıktan sonra servis alanında bakımlarını tamamlayarak aynı etapları birer kez daha geçecekler. Son olarak Orman 1 mukavemet etabını tersten geçerek yarışı tamamlayacak ekiplerden sınıf ve gruplarında kupa almayı hak edenler Şile Klas Otel’de 19:30’da düzenlenecek törende podyuma çıkacaklar.

2009 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın ilk yarışını Şile’de düzenleyecek olan İstanbul Off-Road Kulübü sezon içinde iki yarış daha düzenleyecek. Sekiz yarıştan oluşan Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda sezonu açan İSOFF, Eylül’deki yarışından sonra Aralık ayında düzenleyeceği yarış ile sezonun son yarışını da düzenleyen kulüp olacak. Sezonun ilk yarışı ile ilgili bilgileri İSOFF’un resmi internet sitesi www.isoff.org.tr adresinden edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın