Sezonun ilk yarışını Volkan Gönülalan kazandı

Kategori : Off-Road

Türkiye Off-road Şampiyonası’nda sezonun ilk ayağı, Sakarya Otomobil Sporları ve Off-Road Kulübü’nün (SOSDER), 26-28 Mart tarihlerinde düzenlediği ilk yarışla tamamlandı.

Genel Klasman’da Birlas&Ağaoğlu Off-Road Team adına Volkan Gönülalan – Necmi İnan ekibi birinci olurken, Nihat Keskin – Yasemin Toker ikilisi ikinci, geçtiğimiz yılın Türkiye Off-Road Şampiyonu Cemil Islıkçı, yeni yardımcı sürücüsü Uğur Kızıl ile üçüncü olarak yarışı tamamladı.

Ekipler, 26 Mart Cuma günü gerçekleştirilen idari, teknik kontrol ve antrenmanların ardından 27 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Sakarya Kent Meydanı’ndan start alıp iki gün boyunca altısı engelli, dördü mukavemet olmak üzere toplamda 74.14 km uzunluğundaki 10 özel etapta mücadele ettiler.

SOSDER ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle iki farklı karakterdeki etaplarda 19 aracın katılımıyla gerçekleştirilen yarışta ilk gün engelli etaplar geçilirken, ikinci gün Serdivan ilçesi Kırantepe mevkiinde bulunan orman etaplarında yarış tamamlandı. Özellikle ilk gün koşulan engelli etapların çok zorlayıcı oluşu ve etapların birbirine çok yakın olması, Sakaryalı yarış severlerin ilgisinin çok yüksek olmasını sağladı.

Yarışın ardından dereceye giren yarışmacılar, Limapark Otel’de düzenlenen törenle ödüllendirildi. Genel klasman birincilerine ödüllerini Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu verdi.

No Yarışmacı Pilot – Kopilot Araç Puan Şamp. Puanı
1 Birlas & Ağaoğlu Volkan Gönülalan – Necmi İnan Mitsubishi Pajero 148 20
2 Nihat Keskin Nihat Keskin – Yasemin Toker Suzuki Samurai 133 17
3 Cemil Islıkçı Cemil Islıkçı – Uğur Kızıl Mitsubishi Pajero 97 15
4 İnci Akü OffRoad Ali Gökhan Yazıcı – Macit Gür Mitsubishi Pajero 93 13
5 Güneş Top Güneş Top – Selçuk Akkafa Suzuki Grand Vitara 92 12
6 Mustafa Demirci Mustafa Demirci – Kamil Demirci Cherokee 59 11
7 Adnan Oğluoğlu Adnan Oğluoğlu – Onur Uzbaşaran Suzuki X90 43 10

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: