Zorlu finalle sezon sona erdi

Kategori : Off-Road

İstanbul Off Road Kulübü İSOFF tarafından organize edilen sezonun son yarışı, İstanbul Şile’de yarışmacılara ve izleyenlere keyifli bir hafta sonu yaşattı.

Türkiye Şampiyonasına 1,2 katsayı üzerinden puan verem ve hafta sonu iki güne yayılan yarışta 18 ekip kayıt yaptırdı. Cumartesi günü geçilen 5 etap büyük çekişmeye sahne oldu. Özellikle son etap, hava karardıktan sonra geçildi ve ekipler, orman içi karanlık yolda en iyi zamanı yapmak için ter döktü. Tempoyu yükselten ekipler, araçları kırıcı dağ etaplarına dayanmayınca havlu atmak zorunda kaldı. İlk günü 11 ekip tamamlayabilirken, şampiyona iddiasını sürdüren Ali Gökhan Yazıcı ilk gün lideri oldu.

Pazar günü, ikisi kapılı seyirci etabı olmak üzere toplam 6 etap geçen ekipler, gece yağan yağmurun zemini son derece ağırlaştırmasıyla, zor anlar yaşadı. Şile Kumbaba mevkinde hazırlanan ve Karadeniz sahilinde müthiş görüntülere sahne olan seyirci etabı, yoğun ilgi gördü. Pazar 18:00 sularında etapları tamamlayan yarışmacılar son kapalı parka döndüler. Zorlu geçen iki günün ardından yarışı ise sadece 4 ekip tamamlayabildi. Bu bile, yarışın zorluk derecesinin en güzel göstergesi oldu.

Sezonun son yarışını Birlas-Ağaoğlu Off-Road Takımından Volkan Gönülalan – Nemci İnan ikilisi kazanırken, Aroma Off-Road Takımından Ali Doğaner – Selçukhan Altınordu ikinci, Onur Alptekin – Merih Utkular üçüncü oldu. Yarışmayı bitiren son ekip de Ünsal Akın – Sevgin Atabey olurken, ikili aynı samanda Sınıf 1 ikinciliğini kazandı.

Şile’nin zorlu doğa şartlarında organize edilen son yarışın ardından Cemil Islıkçı şampiyonluğunu ilan ederken, Ali Gökhan Yazıcı ikincilikte kaldı. Son yarış elde ettiği başarılı sonuçla Ali Doğaner, şampiyona üçüncülüğünü kazanmayı başardı.

16. kuruluş yılını kutlayan İSOFF, yine başarılı bir organizasyonla sezonu kapattı. Kulüp, 2010 sezonu çalışmalarına şimdiden başladı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: