Ege Rallisi’ni Burak Çukurova kazandı

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Ege Rallisi, Bonus Parkur Racing adına yarışan Burak Çukurova-Ünal Tezel ekibinin birinciliği ile sonuçlandı. 10 özel etap üzerinden koşulan rallide pilotlar iki ayrı günde toplam 382 km yol kat ettiler.İki gün boyunca değişken hava ve yol koşulları tüm ekipleri lastik seçiminde zorlarken motorsporlarında doğa şartlarının da mücadelenin bir parçası olduğunu hatırlattı.

Forum Bornova’dan verilen startla başlayan, 40’ı ulusal, 9’u mahalli olmak üzere 49 yarışmacının katıldığı mücadelede ilk günü lider tamamlayan Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi, ikinci günde liderliği rakiplerine kaptırmadı ve rallide genel klasmanda birinciliği elde etti. Rakipleri ile dişe diş bir mücadele sergileyen Çukurova, 10 özel etabın 6’sında en iyi zamanı kaydederek Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin 37,9 saniye önünde zirvenin sahibi oldu.

Yarışın ilk günü sonunda sıralamada yedinciliğe kadar düşen Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Yağız Avcı / Bahadır Gücenmez ikilisi, güçlü rakipleri karşısında mücadeleyi bırakmayarak 2011 sezonuna genel klasman 2’ncilikle başlamış oldu. İki gün süren ve 10 zorlu özel etaptan uluşan rallide üçüncülüğü ise Ercan Kazaz-Serdar Kurbanzade kazandı.

Genç pilotlar klasmanında Murat Bostancı Co-pilotu Onur Vatansever ile birlikte yarışı genel klasmanda 8’inci sırada bitirerek, Ege Rallisi’nde Genç Sürücüler ve Sınıf 6 Birinciliği elde etti.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: