EOSK Sezon hazırlıklarını sürdürüyor

Kategori : Haberler

Ege Otomobil Sporları Kulübü, otomobil tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği yeni sezon için hazırlıklarını üç ayrı branşta sürdürüyor. Bu yıl 3-4 Nisan 2010 tarihinde İsabeyli’de yapılacak Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı ile organizasyonlarına start verecek olan Ege Otomobil Sporları Kulübü sezon çalışmalarına hızla devam ediyor. Kulübün ikinci ve üçüncü organizasyonları 24-25 Nisan’da yapılacak olan Karting Şampiyonası İzmir yarışı ile bu yıl 20’incisi düzenlenecek Ege Rallisi.

İsabeyli Belediyesi ve Nazilli Kaymakamlığının destekleri ile yapılacak Şırlan Tırmanma Yarışı’nda İsabeyli’den Çobanlar köyüne giden asfalt yol parkur olarak, yarış merkezi ve gösteri alanı olarak ise ADÜ İsabeyli Yerleşkesi kullanılacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Ege Rallisi’nin startı her zaman olduğu gibi Forum Bornova’dan verilecek. 8-9 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak Ege Rallisi’nde yarışmacılar 115 km’si özel etap olan yaklaşık 350 km uzunluğundaki parkurda yarışacaklar. Asfalt ralli geleneğini sürdüren EOSK geçtiğimiz sezon yapılan parkurda gerçekleştireceği rallinin özel etap kilometresini bu yıl biraz daha arttırdı.

Ege Rallisi’nin 8 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 19:00’da startının verileceği Forum Bornova’da 31 Nisan’da başlayacak ve 9 Mayıs’a kadar sürecek ralli show etkinliklerinde bir çok firmanın en son model otomobillerini yakından görmek ve test sürüşüne katılabilmekte mümkün olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Mustafa Gökay Vefat Etti

Otomobil sporlarının duayen isimlerinden Mustafa Gökay, bugün (12/01/2022) Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.​Merhuma Allah’tan

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: