Eskişehir Ralliyle Tanışıyor

Kategori : Mahalli Ralliler

Eskişehir, tarihinde bir ilke hazırlanıyor. Eskişehir Otomobil Sporları Kulubü ESOK, şehrin ilk ralli organizasyonuna imza atıyor. Kütahya Yapı Kimyasalları’nın ana sponsorluğunda ve Espark Alışveriş Merkezi’nin co-sponsorluğunda 18-19 Eylül tarihlerinde organize edilecek olan 1. KYK Eskişehir Rallisi için geri sayım başladı.
 
1. KYK Eskişehir Rallisi’nin seromonik startı 18 Eylül Cumartesi günü, saat 18:00’de Espark Alışveriş Merkezi’nden verilecek ve yarış 19 Eylül Pazar 16:00’da yine Espark Alışveriş Merkezi’nde sona erecek.
 
Yarışın servis alanı ve kapalı parkı yine Espark Alışveriş Merkezi olacak.
 
Ekipler, Eskişehir’in kuzeyindeki Bozdağlar’da yeralan 3 farklı etabı 2 kez geçip, 58.8 km’si özel etap olmak üzere, toplam 172.7 km yol katederek ralliyi tamamlayacaklar.
 
Eskişehir’de ilk kez düzenlenecek bir ralli olmasına rağmen, 1. KYK Eskişehir Rallisi için ciddi yarışmacı kaydı öngörülüyor. Birçok karakteri içinde barındıran ve kırıcı olmayan temiz yüzeye sahip etaplarıyla, 1. KYK Eskişehir Rallisi yarışmacılar için çok keyifli olacak. ESOK yöneticileri kusursuz bir organizasyon için çok uzun zamandır çalışıyor. Sponsorların da desteğiyle, 1. KYK Eskişehir Rallisi 2010 yılının en çok konuşulacak ralli organizasyonu olmaya aday.
 
Eskişehir’de bir ilk olacak 1. KYK Eskişehir Rallisi, Eskişehir haklı için çok farklı bir heyecan olacak. Eskişehirliler ralli otomobillerini yakından görebilecek, Espark AVM’deki startı izleyebilecek ve otomobillerin yarışa hazırlandığı servis alanını ziyaret edip, ralli otomobillerinin mekanik olarak yarışa hazırlanmalarına şahit olabilecekler.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: