Eskişehir’de Geri Sayım Başladı

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı verilen kısa aranın ardından, Eskişehir’de devam ediyor. Şampiyonanın 6. ayağı olan KYK Eskişehir Rallisi’yle, mücadele asfalta taşınıyor. Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen KYK Eskişehir Rallisi, 1 Ekim Cumartesi günü saat 14:00’da ESPARK AVM’den verilecek startla başlayacak.

KYK, ESPARK ve BANAZ etaplarını bir kez geçip, ilk günü tamamlayacak olan ekipler, Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü içerisinde kurulacak olan servis alanında, otomobillerine bakım yaptıktan sonra ilk günü tamamlayıp kapalı parka girecek.

2 Ekim Pazar günü yarışa devam edecek olan ekipler, yine KYK, ESPARK ve BANAZ etaplarını 2 defa geçtikten sonra ralliyi tamamlamak için bir kez daha ESPARK AVM’nin yolunu tutacak ve start aldıkları ESPARK AVM’de bu kez finish takına çıkıp, ralliyi tamamlayacak.

İlk otomobilin saat 15:33’te finish takına çıkacağı ESPARK AVM, bu kez zafer kutlaması sahne olacak.

KYK Yapı Kimyasalları, ESPARK Alışveriş Merkezi ve Peugeot Banaz Otomotiv’in sponsorluğunda, Tepebaşı Belediyesi ve Anadolu Üniversitesi’nin desteğiyle organize edilecek olan KYK Eskişehir Rallisi’nde ekipler, 2 gün boyunca 130 km’si özel etap olmak üzere toplamda 267 km mesafe katedecekler.

ESOK Başkanı Nevzat Aslan; “Hazırlıklarda Sona Geldik”
Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ESOK Başkanı Nevzat Aslan, başlamasına kısa bir süre kalan KYK Eskişehir Rallisi’yle ilgili son durumu anlattı; “Yarışın gerçek heyecanı artık başladı. Hazırlıklarımız bitmek üzere. Kusursuz bir ralli için en ince ayrıntıları düşündük. Yarışmacıların, basın mensuplarının ve izleyicilerin çok keyif alacağı, kompakt bir ralli organize ettik. Geçen yıl organize ettiğimiz toprak zeminli rallinin ardından bu kez asfalt rallimizde de aynı başarıyı tekrarlamayı hedefliyoruz. KYK, ESPARK ve BANAZ etapları, birbirinden keyifli, birçok karakteri içinde barındıran etaplar. Tüm ralliseverleri ve tüm Eskişehirlileri KYK Eskişehir Rallisi’ne davet ediyorum. Sponsorlarımız KYK Yapı Kimyasalları’na, ESPARK AVM’ye ve Peugeot Banaz Otomotiv’e de buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Şampiyon Eskişehir’de Sahnede
Türkiye Ralli Şampiyonları’ndan ve Türk Ralli Sporu’nun en önemli isimlerinden biri olan Volkan Işık, ESOK Yöneticileri’nin davetini geri çevirmedi ve Eskişehir’de bir kez daha sevenlerinin önüne çıkmaya hazırlanıyor. Kendi geliştirdiği yarış otomobili VOLKICAR ile son dönemde bir kez daha kendinden söz ettiren Volkan Işık, KYK Eskişehir Rallisi’nde “0” kapı numaralı güvenlik aracının direksiyonuna geçecek ve Mitsubishi Lancer EVO9 ile yarışın son güvenlik kontrolünü yapacak.

Eskişehirspor Ralli Takımı Kendi Şehrinde, Kendi Seyircisinin Önüne Çıkıyor
Hakan Uçucu – Orkun Demir ikilisinden kurulu Eskişehirspor Ralli Takımı, Ford KA otomobilleriyle kendi şehrinde, kendi seyircisine zafer hediye etmenin hesaplarını yapıyor. Eskişehirspor taraftarından destek bekleyen ekip, kürsüye çıkıp, kupayla evine dönmeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: