Eskişehirspor, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2008 yılında Eskişehirspor Başkanı Sn Halil Ünal’ın talimatıyla kurulan Eskişehirspor Ralli Takımı, 30-31 Temmuz tarihlerinde koşulacak Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde start almaya hazırlanıyor.

Tıpkı “Bando ES-ES” gibi taraftan girişimi ile kurulan Türkiye’de bir futbol takımının adı ile kurulan ilk ralli takımı olan Eskişehirspor Ralli Takımı, 2010 yılında ilk kez düzenlenen Eskişehir Rallisi’ni kazanarak, taraftarının önüne çıkmıştı.

Hakan Uçucu-Orkun Demir ikilisinden kurulu Eskişehirspor Ralli Takımı, Eskişehirspor adına katıldığı 13. yarış organizasyonunda kendi sınıfları olan Sınıf 7’yi kazanma parolasıyla start alacaklar.

Ekibin pilotu Hakan Uçucu; “Kocaeli Rallisi’de Eskişehirspor olarak start almak için tüm imkanlarımızı zorluyoruz. Kocaeli Rallisi etapları, içinde bol miktarda tuzak barındıran, zaman zaman bozuk zeminli, uçurumları ile yavaş karakterli, son derece ve tehlikeli bir yarış. Bu yarışta gönül verdiğimiz takımımız ile Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ni ve destekçimiz TurAssist’i en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Türkiye Ralli Şampiyonası’na Eskişehirspor Ralli Takımı’nın katılması şampiyonaya ayrı bir renk getirecek, ES-ES’e gönül veren tüm taraftarların desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz. İstanbul Ralli Şampiyonası’nın kazandıktan sonra Eskişehir Atatürk Stadı’nda taraftarımızın önüne çıktığımızda yaşadığımız duyguları hayatım boyunca unutmayacağım.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: