Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk gün tamamlandı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun dördüncü rallisi olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk gün Castrol Ford Team Türkiye pilotlarının üstünlüğü ile tamamlandı. Yağız Avcı ilk sırada yer alırken ikinci Murat Bostancı günü ikinci sırada tamamladı. Bonus Parkur Racing takımı adına mücadele eden Burak Çukurova yarışın ilk gününü üçüncü sırada tamamladı.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 30 Temmuz Cumartesi günü 15:00’da Outlet Center’dan verilen start ile başladı. Start sonrasında Fiesta, Ford ve Otosan etaplarını tamamlayan ekipler akşam 18:30’da Interteks Fuar Alanı otoparkında düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Süper Seyirci Etabı’nda mücadelelerine seyirciler önünde devam ettiler.

Castrol Ford Team Türkiye pilotlarından Murat Bostancı, Fiesta ve Otosan etaplarında en iyi zamanı elde ederken, takım arkadaşı Yağız Avcı Ford etabından en hızlı pilot oldu. Skoda Fabia ile yarışan Burak Çukurova ise Büyükşehir Belediyesi Süper Seyirci Etabı’nda en iyi zamanı elde etti.

Historic ve Mahalli katılımcılar dahil toplam 52 pilotun mücadele ettiği yarışta ilk günde dört pilot mücadeleyi tamamlayamadı. Yarışın ilk gününde sorun yaşayan pilotlardan Orçun Polat, Erdal Tokcan ve Yasemin Çulfaz ikinci günde yarışa Süper Ralli ile devam edecekler.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ikinci günde ekipler Fiesta, Transit, Ford ve Otosan özel etaplarını ikişer kez geçerek akşam 16:30’da yine Outlet Center önünde kurulacak tak’tan geçerek ödüllerini alacaklar.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde etap zamanlarını canlı olarak www.rallidergisi.com/sonuc sayfasından takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: