Fransa’da Loeb geri dönemeyebilir

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Loeb, Fransa Rallisi’nin ilk gününde yaşadığı motor arızası nedeni ile yarım bıraktığı yarışa geri dönememe korkusu yaşıyor.

Loeb önde götürdüğü yarışta 36 kilometrelik Pays d’Ormont etabının 26. kilometresinde motor arızası ile aracını durdurmak zorunda kalınca ilk gün etaplarını tamamlayamadan ikinci gün için SüpeRally yapma ihtimali ile başbaşa kaldı.

WRC televizyonuna “Motoru bitirdik. Etapta giderken yağ basıncı alarmı çalıştı. Telsizden merkeze ne yapmamız gerektiğini sorduk. Turboyu kapattık, sonrasında motorun gücü tamamen kayboldu, daha sonrasında da motordan garip sesler gelmeye başladı. Motor tamamen bitmiş olabilir ve SupeRally yapamayabiliriz.” dedi.

Motorun tamamen bitip bitmediği sorulduğunda Loeb “Şu anda öyle olduğunu düşünüyorum ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Umarım motor tamamen bitmemiştir, sensör arızası veya yağımızın bitmiş olması ihtimali de var. Kötü bir şey olmadığını ümit edelim ancak bence yarın SupeRally ile geri dönebilmem pek mümkün görünmüyor.” diyerek ümitlerini kaybetmek üzere olduğunu belirtti.

Loeb yarışa rakibi Hirvonen’in 15 puan önünde başlamıştı. Eğer geri dönemezse takım arkadaşı Ogier’in yapması gereken birinci olmak ve Power Stage’den de en iyi puanı almak olacak. Eğer işler istedikleri gibi giderse son iki yarış öncesinde aradaki fark bire inecek.

2003 yılından beri şampiyonluklara ambargo koyan Loeb en son 2009 yılındaki Akropol Rallisi’nden puan alamamıştı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: