• 1506409731__FCS2765.jpg
  • 1506409694_IMG_0600.jpg

Galip Atar Silverstone’da Değerli Puanlar Topladı

Kategori : Pist

Ferrari Challenge Europe’da ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcu Galip Atar, 458 Challenge kategorisi lideri olarak gittiği İngiltere’de otomobilinde meydana gelen mekanik sorunlar nedeniyle şanssız bir yarışı geride bıraktı. İlk kez start aldığı Silverstone Pisti’nde yarış öncesi kategorisinde en hızlı zamanları elde etmesine rağmen Cumartesi ve Pazar günkü yarışlarda Ferrari’sinde yaşanan sorunlar giderilemeyince Galip Atar bir üçüncülük ve bir ikincilik ile hafta sonunu tamamladı.

İngiltere’nin Silverstone Pisti’nde gerçekleşen Ferrari Challenge Europe 5. Ayağında Galip Atar, bir üçüncülük ve bir ikincilik ile şampiyona için önemli puanlar elde etti. Cuma günü yarı ıslak zeminde koşulan testlerde yaşanan kaza nedeniyle seans iptal edilince Atar, ilk kez çıktığı Silverstone’da istediği ayarları ve testi yapma fırsatı bulamasa da kategorisinde en hızlı zamana imza attı. Cumartesi koşulan ilk yarışta Ferrari’sinde elektronik arıza meydana gelen milli sporcu, bu yarışı üçüncü sırada tamamladı. Pazar günü sıralama turlarında ve yarışta da mekanik sorunlar artarak devam edince, Galip Atar güvenli bir tempoda güçlükle finişe ulaşabildi. Şanssız geçen hafta sonunun ardından Atar, sezonun bitimine 2 yarış kala Alman rakibi Holger Harmsen’in 2 puan gerisinde bulunuyor.

Yarış sonrası Galip Atar “Şampiyonanın en zorlu pisti olarak anılan Silverstone’da ilk kez start alacak olmama rağmen Cuma günü antrenmanlarda bu pistte daha önce birçok kez yarışmış olan ve Blancpain GT Series gibi üst düzey şampiyonalarda yer alan rakiplerimizden daha iyi bir derece elde ettik. Ancak otomobilimizde meydana gelen problemler iki yarışta da devam edince yakın olduğumuz galibiyeti kaçırdık. Sezon başında koyduğumuz Avrupa Şampiyonluğu hedefine ulaşmamız için önümüzde çok önemli iki yarış bulunuyor. İngiltere sonrasında liderliği 2 puan fark ile devretmiş bulunuyoruz. 6 – 8 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Imola Pisti’ndeki yarışı kazanarak liderliği tekrar almayı ve Mugello’da yapılacak Dünya Finali’nde Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizi temsil etmeyi hedefliyoruz.” dedi.