Gece Rallisinde gençlerin başarısı

Kategori : Mahalli Ralliler

İstanbul Motorsporları Kulübü İMK tarafından ilk kez organize edilen Gece Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı cumartesi akşam verilen startla başladı.

İstanbul Belgrad ormanlarında hazırlanan 6,5 kilometrelik toprak etabın 3 kez geçilmesinden oluşan rallide 18 otomobil start aldı.

21:30’da Ayvatbendi mesire yerinde kurulan servis alanından verilen startın ardından ekipler ilk etap için Çiftalan köyüne doğru hareket ettiler. 1 Kapı numarasıyla start alan Menderes Okur – Nehir Yılmaz ikilisi ilk etabın en iyi derecesini yaparak yarışın liderliğini ele geçirdi. Halim Özal ikinci, Alptekin Işıkalp üçüncü zamanı yaparak servis alanına döndüler. Rallinin ilk etabında önemli bir kayıp yaşanmazken, ekipler, ikinci etap öncesi servis alarak araçlarının ikmallerini yaptılar.

Aynı etabın ikinci kez geçilişinde de Menderes Okur Mitsubishi Evo7’si ile en iyi zamanı yaparak liderliğini pekiştirdi. Bu etapta Alptekin Işıkalp büyük bir atak yaparak Halim Özal’ı geride bıraktı ve genel klasman ikinciliğini ele geçirmiş oldu. N2 sınıfında standart ve rakiplerine göre çok daha güçsüz Palio ile yarışan Orhan Avcıoğlu ise ilk iki etapta yaptığı derecelerle dikkat çekerek yarışın dördüncülüğünde tutunmayı başardı.

Gece Rallisinin son etabına açık farkla rahat giren Menderes Okur – Nehir Yılmaz ikilisi, henüz etabın başlarında yaptıkları hata ile yoldan çıkarak araçlarına hasar verdiler ve muhtemel bir birincilikten ve şampiyona için puanlardan yoksun kaldı.

Menderes’in yarış dışı kalmasıyla, istikrarlı gidişini koruyan ve A6 sınıfında Citroen Saxo ile yarışan Alptekin Işıkalp son etapta da yaptığı en iyi etap derecesiyle ilk Gece Rallisini kazanmayı başardı.

Son etaba Halim Özal’ın iki saniye gerisinde giren Orhan Avcıoğlu, gösterdiği müthiş performansla, Alptekin’den sadece 0,2 saniye kötü ama Halim Özal’dan 6 saniye daha iyi bir derece yaparak, yarışın genel klasman ikincisi olmayı başardı. N2 sınıfı bir otomobille bu başarıyı yakalayan Orhan, yarışta en çok dikkati çeken isim oldu.

Önce Alptekin’e son etapta da Orhan Avcıoğlu’na geçilen Halim Özal, yarışı üçüncü sırada tamamlarken, güçlü Renault 19 ile yarışan Keşfi Tarkan Özgüç dördüncü, efsane ralli otomobili Ford Eskort Mk2 ile yarışan Engin Kap ise beşinci olarak Gece Ralli Şampiyonası için önemli puanlar kazandı.

Şampiyonanın ikinci yarışı 12 Eylül’de, üçüncü yarışı ise 26 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: