İbrahim Okyay WTCC İtalya’daydı

Kategori : Bülten/Pist

Borusan Otomotiv Motorsport 2011 Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası WTCC’ nin İtalya yarışına katıldı. BMW 320si ile yarışan İbrahim Okyay, iki sezon ara verdiği WTCC’de, Pazar günü yapılan iki yarışta da kategorisinde 9. olarak iyi bir performans sergiledi.

2011 sezonuna Türkiye Pist Şampiyonası’nda elde ettiği başarılı sonuçlarla başlayan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon Türkiye Pist Şampiyonası’ndaki iddiasının yanında, ülkemizi yurt dışında temsil etmek amacı ile WTCC yarışlarına katılma hedefi koymuştu. Hafta sonu yarış, WTCC’nin en heyecanlı ve çekişmeli pistlerinden biri olan Monza’da koşuldu. İki yarışı da Robert Huff’ın kazandığı Monza’da temsilcimiz Okyay,genel klasmanda da 16. sırada finiş gördü.

İbrahim Okyay: “2012 çalışmalarını yaptığımız WTCC sezonunda bu sene 2 yarış yapacağız. Monza, beklediğimiz gibi geçti. Sıralamalar sonunda 21. sırada olmama rağmen her iki yarışta da iyi bir performans göstererek 16. sıraya kadar yükselebildim. WTCC hala dünyadaki en popüler binek otomobil serilerinin başında geliyor. Chevrolet, Volvo, Seat gibi güçlü rakiplere karşı önümüzdeki sene nasıl hazırlanmamız gerektiğini gördük. Sportif olarak mücadelenin en üst seviyede yaşandığı bu şampiyonada Milli Sporcu olarak ülkemizi temsil ettiğim için de ayrıca mutluyum ve gördüğümüz ilgiden çok memnunum ” dedi.

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı Türkiye Pist Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan İzmir ayağı. İzmir Ülkü pistinde koşulacak yarışın tarihleri 28-29 Mayıs. Borusan Otomotiv Motorsport İzmir’de üç otomobili ile pistte olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: