İstanbul Rallisinde Burak Çukurova Skoda Fabia S2000 İle 3. Oldu

Kategori : Bülten

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan 32. Via/Port İstanbul Rallisi’nde şampiyon pilot Burak Çukurova Skoda Fabia S2000 ile 3.lüğe uzandı! Çukurova Şampiyonanın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde de Skoda Fabia S2000 ile yarışıp birinci olmuştu.

Türkiye Ralli Şampiyonasının 3’ncü ayağı olan Via/Port İstanbul Rallisi’nde Skoda Fabia S2000 ile Burak Çukurova 3.üncü oldu.Şampiyonanın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde birinciliğe uzanan Burak Çukurova Yüce Auto Skoda desteği ile Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarıştı. 2 gün süren 9 zorlu etapta Çukurova’ya co-pilot olarak Ünal Tezel eşlik ederken toplam 8 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’ncü ayağı olan Via/Port İstanbul Rallisi Skoda Fabia S2000’in 3.lüğü ile sonuçlandı.

Yarış hayatına 1992 yılında başlayan Çukurova’ya co-pilot olarak Ünal Tezel eşlik ediyor. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından 2-3 Temmuz 2011 tarihleri arasında organize edilen Via/Port İstanbul Ralli’sine bu yıl da VIAPORT ev sahipliği yaptı. Üstün teknolojik ürünler ile otomotiv endüstrisinde fark yaratan Skoda, 110 yıllık motor sporlarındaki başarılı geçmişine Türkiye’de Ege Rallisi’nden sonra Via/Port İstanbul Rallisi ile bir yenisini daha ekledi. 132 kilometresi özel etap olmak üzere yoplam 353 kilometre parkura sahip Via/port İstanbul Rallisi’nde 3.üncü olan Burak Çukurova, Fabia S2000 ile mükemmel bir performans sergiledi.

Çukurova sezonun bu 3. yarışına podyumu hedefleyerek başladıklarını belirterek “İlk günü 2. olarak tamamladıktan sonra 2. gün daha atak olmak istiyorduk ve dediğimiz gibi öyle de oldu günün ilk etabında best time ile başladık fakat yarışın 6. etabında sert bir virajda spin atmamız sırasında otomobilimizi tekrar çalıştırmamız 2.5 dakika gibi bir kayba neden oldu ve yarışı 3. olarak tamamladık. Önümüzdeki Kocaeli rallisinde Skoda Fabiamızla her zaman olduğu gibi podyum için savaşımıza devam edeceğiz. Kocaeli rallisine tüm yarışseverleri bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: