İzmir Yarış Pisti el değiştirdi

Kategori : Haberler

Uzun yıllar İzmir Otomobil Kulübü tarafından işletilen İzmir Yarış Pisti, İl Özel İdare salonunda yapılan açık arttırmayla el değiştirdi.

Karayolları Genel Müdürlüğüne ait depolama alanı olarak kullanılırken, rallikroslara evsahipliği yapan ve yıllar içinde yerleşik pist düzeni alan arsa, Bakanlık kanalıyla Karayollarından alınıp İl Özel İdare denetimine girmişti. İdare de ihale usulüyle pistin işletmesini, baştan itibaren kuruluşunu ve işletmesini üstlenen İzmir Otomobil Kulübüne vermişti.

İzmir Otomobil Kulübü, yaptığı anlaşmayla işletmeyi merkezi İstanbul’da bulunan Autodrom Pisti’ne devrettiyse de, ödemelerde yaşanan sıkıntılar ve karşılıklı çekilen ihtarlarla, ihtilaf doğmuştu.

İl Özel İdaresi aldığı kararla tekrar ihaleye çıkarak, pisti işletmek isteyenlere davetiye çıkardı. 23 Şubat (Bugün) günü sabah başlanan ihale açık arttırmasına Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Türkiye Motorsiklet Federasyonuyla (TMF) ortak katılma kararı aldı. TOSFED ve TMF’nin yanı sıra İzmir’de faaliyet gösteren Özgül Motor, pist yarışlarından tanınan Ümit Ülkü’ye ait olan Ülkü Çeyiz ve bir inşaat şirketi ihale açık arttırmasında hazır bulundu.

Dört katılımcının kıran kırana girdikleri açık arttırma mücadelesinde kazanan isim, Ümit Ülkü’ye ait Ülkü Çeyiz oldu. Ümit Ülkü, yıllık 250.100 Türk Lirası ödemeyi taahhüt ederek, en yüksek teklifin sahibi oldu. KDV dahil bu fiyat üzerinden 3 yıllık yapılan anlaşma ile Pınarbaşı Pistinin belirsizliğini koruyan akibeti de sonuca bağlandı.

Türkiye Pist Şampiyonasının yanı sıra önümüzdeki sezon özel kupalar ve merakla beklenen Porsche Eastern Europe Championship ayaklarından biri Pınarbaşı’nda gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Mustafa Gökay Vefat Etti

Otomobil sporlarının duayen isimlerinden Mustafa Gökay, bugün (12/01/2022) Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.​Merhuma Allah’tan

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: