Kartepe Tırmanma’nın en hızlısı Taner Şengezener oldu.

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından 6-7 Ağustos tarihlerinde organize edilen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın altıncı ayağı Kartepe Tırmanma Yarışı tamamlandı.

Toplamda 24 otomobilin kayıt yaptırdığı yarışta, Kategori 1, Kategori 2, Kategori 3, Kategori 5 ve Kategori 6’da yarışan otomobiller Cumartesi günü saat 10:00’da gerçekleştirilen antrenmanlarla güne başladı.

İki çıkış üzerinden koşulan yarışta antrenmanların en hızlı ismi olan Taner Şengezener, parkurun en iyi toplam derecesine de imza atarak kendi kategorisinde birinci oldu. Kategori 5’de ikinci Megane Maxi ile yarışan Cem Acar olurken üçüncülük kupasının sahibi Clio ile yarışan Arslan Acar oldu.

Kategori 6’da birincilik kupasını kaldıran isim Ufuk Yavuz olurken, ikinci Selçuk Yalçın ve üçüncü Tan Uydaş oldu.

Kategori 3’de yaşanan mücadelede Bülent Gürkan rahat bir birincilik elde ederken, ikincilik Kocaelili pilot Özge Aydın’ın, üçüncülük Emrah Artuner’in oldu.

Kategori 2’nin ilk üçü şu şekilde sıralandı; Tunç Tuncer birinci, Ümit Kemal Coşkun ikinci, Cem Şit üçüncü oldu.

Kategori 1’i Alper Akgün kazanırken Burak Özaltolmaz ikinci, Ayşegül Bacak üçüncü oldu.

Sıcak bir havada gerçekleşen yarışta, Kartepe’ye gelen izleyiciler ve otomobil sporu severler keyifli bir mücadele izleme şansı buldu. 22 otomobilin finişe geldiği yarışta Serhat Susuzluoğlu ve ilk yarışına çıkan Fatih Demir yarışı tamamlayamayan isimler oldular.

Yarış sonrası ödül töreninde konuşan Yarışma Direktörü Gökhan Elbir yarışa destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Belediyesi başta olmak üzere tüm sponsorlara ve görev alan herkese teşekkür etti.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nında sezonun kapanış yarışı 29 Ağustos tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: