Kemer’de heyecan artıyor.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nın yedinci rallisi olan Rally of Turkey’in hazırlıkları tüm hızı ile devam ediyor. Servis alanının kurulmasından sonra ekipler resmi antremanlara başladılar. Kemer ve etapların yer aldığı Toros Dağları’nda hava şartları beklendiğinden de kötü geçiyor. Hava tahmin raporları Cuma sabahına kadar havanın açmış olacağını bildirse de iki gün içinde yağacak şiddetli yağışlar ekipleri endişelendiriyor.

Türk ekiplerden servis alanına ilk yerleşenlerden Ford takımının takım direktörü Serdar Bostancı hava şartlarından dolayı endişeli olduklarını ancak takım olarak bu ralliye çok iyi hazırlandıklarını bildirdi. Antremanlara süresince yağacak yağmurun hafta sonu havanın düzelmesine rağmen bütün takımları etkileyeceğini düşündüklerini söyledi.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk iki rallisinde Skoda Octavia WRC’si ile start alamayan Hakan Dinç de ralli hazırlıklarını sürdürüyor. Skoda Octavia WRC Atöye Kazaz’ın servisinde ralliye
hazırlanıyor. Atölye Kazaz, Skoda Octavia WRC haricinde PWRC’de mücadele eden Yunan pilot Vovos’un Subaru WRC’sinin yanısıra Burhan Kuru, Mustafa Bayraktar ve Emircan Altuniş’in Subaru’ları ve Osman Geylan’ın Citroen C2’sine de servis verecek.

WRC dahilinde ralliye katılan ekipler de servis alanında hazırlıklarını tamamladıktan sonra pilotlar resmi antremanlarda ralliye hazırlanmaya başladılar.

Bu rallide de etaplardan en güzel görüntüleri en kısa sürede izleme şansına sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yazın