Körfez Karting’de Sıcak Hafta Sonu

Kategori : Bülten/Karting

Türkiye Karting Şampiyonası’nda heyecan, 2011 sezonunun dördüncü ayak yarışmasına ev sahipliği yapan İzmit Körfez Pisti’nde sürdü. TOSFED bünyesinde organize edilen yarış hafta sonunda, destek yarışları olan Rotax Max Junior ve Prokart Formula dâhil 45 sporcu galibiyet mücadelesi verdi.

Geçtiğimiz hafta geçirdiği motosiklet kazasının ardından hayatını kaybeden Kıbrıslı şampiyon kartingçi Zeka Özteknik’in de unutulmadığı hafta sonunda tüm sporculara tulumlarında ve otomobillerinde genç sporcuyu anan sloganlar ve yaka fotoğrafları ile siyah kurdeleler taktılar.

Hafta sonu boyunca etkisini hissettiren sıcak hava pilotlara zor anlar yaşatsa da aynı şekilde pist üzerindeki mücadeleye de yansıdı… Şampiyonanın dördüncü ayağında cumartesi günü serbest antrenmanlar, resmi antrenmanlar ve sıralama turları; pazar günü ise yine resmi antrenmanlar ve yarışlar gerçekleştirildi.

Mini kategorinin birinci yarışını, bu sezon yurtdışında yarışan Berkay Besler kazanırken, Can Luca Ünsal ikinci, Mert Dalkıran üçüncü oldu. İkinci yarışta ise Can Luca Ünsal galibiyete ulaşırken, Berkay Besler ikinci oldu. Mert Dalkıran da üçüncü sırada damalı bayrağı gördü. İki yarışın sonucuna göre şekillenen hafta sonu podyumunda ise Berkay Besler zirvede, Can Luca Ünsal ikinci, Mert Dalkıran üçüncü olarak kendisine podyumda yer buldu.

KF3’te Batuhan Ünlü ve Efe Eryalaz iki yarışı da ilk iki sırada noktalarken, birinci yarışın üçüncüsü Can Toprak Candan, ikinci yarışın üçüncüsü ise Berk Durak oldu. Podyumda ise Batuhan Ünlü ve Efe Eryalaz’ın ardından Can Toprak Candan üçüncü oldu.

125cc Açık kategoride Gün Taşdelen iki yarışı galip olarak tamamlarken, Murathan Gür ikinci oldu. Berat Türker birinci yarışın üçüncüsü olurken ikinci yarışta Mete Konuralp üçüncü oldu. Podyuma ise Gün Taşdelen ve Murathan Gür’ün ardından çıkan isim toplam puanı daha fazla olan Berat Türker oldu.

Prokart İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği’ni düzenleyen İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü’nün ilkine imza attığı Prokart Formula’da, 75 dakika süren yarışın ardından 66 numaralı Turkcell No Limit takımı damalı bayrağı ilk gören takım olmayı başardı.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda 2011 sezonunun beşinci ayak yarışmaları 20-21 Ağustos tarihlerinde İzmit Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın