Korsika’da beş Skoda Fabia S2000 start alacak

Kategori : IRC

Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) takviminin üçüncü yarışı olan Korsika Rallisi’nde beş Skoda Fabia S2000 start alıyor. 12-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek yarışa Kopecky, Loix, Mikkelsen fabrika araçları ile girerken Patrick Sandell ve Toni Gardemeister bireysel katılımcı olarak kayıtlarını yaptırdılar. Bu iki pilot diğer IRC yarışlarında Skoda ithalatçılarını desteği olursa start alabileceklerini belirttiler. Skoda iki yarış sonunda IRC’de Markalar klasmanında lider.

Toplam 321 kilometrelik 14 özel etabın geçileceği bu zorlu asfalt yarışta pilotlar kadar servis elemanları da zorlu bir yarışa girecekler çünkü servis alanı her gün farklı bir yerde kurulacak.

Skoda Motorsport takımından Jan Kopecky yarış ile ilgili şunları söyledi : “Bu ralli kolay olmayacak çünkü zaten IRC yarışları zordur ancak bu yarışta lojistik açısından da farklı bir strateji izlemek zorundayız. Tüm bunlar bizim performansımızı da etkileyebilir çünkü çok fazla uyuyamayacağız. Korsika’da daha önce de start aldım ancak bu sefer çok eski etapları geçeceğiz, etapların bazı yerleri çok düzgün asfaltken bazı bölümlerde asfalt toprak karışık zeminler de var. Daha da kötüsü etapların çoğu zirveye yakın yerlerde ve hızlı noktalarda tepe arkalarını görmek imkansız. Yine de biz elimizden gelenin en iyisini yapacağız, Kanarya Adaları’ndaki gibi güzel bir performans göstermek istiyoruz. Şampiyona liderliğini de bırakmak niyetinde değiliz.”

İlk iki IRC yarışından sonra Skoda markalarda liderliğe yükselirken Juho Hanninen pilotlarda ilk sırada yer alıyor. Freddy Loix üçüncü, Jan Kopecky ise beşinci sırada bulunuyor.

Bir Cevap Yazın