Otokros heyecanında geri sayım başladı

Kategori : Türkiye Otokros Şampiyonası

Türkiye Otokros Şampiyonasının 2. Ayağı olarak koşulacak olan Forum Ankara Outlet ANOK Otokros Yarışı için resmi kayıt süresi sona erdi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelecek birbirinden hızlı 28 yarışmacı, Forum Ankara Outlet ANOK Otokros yarışında kategorilerinde dereceye girmek için kıyasıya bir mücadele verecek. Uzun yıllar sonra da ANOK sporcusu 10 Ankaralı yarışmacı bir arada ANOK Otokros Yarışı’nda start alıyor. Otokros branşında yakalanan en yüksek yarışmacı sayısıyla tüm otomobil sporları camiasının dikkatini çeken yarışma 23–24 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Organizasyon, 23 Ekim Cumartesi günü 13.00–15.00 saatleri arasında Forum Ankara Outlet Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilecek İdari ve Teknik Kontrol ile başlayacak. Seyircilerin yarışmacılarla ve otomobillerle iç içe olabilecekleri bu organizasyon 16.00’da gerçekleşecek halka açık basın toplantısı, 16:30’da gerçekleşecek sembolik start ve gösteri sürüşü ile devam edecek.

Keçiören İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa AK’ın ve Ankara Umum Otomobilciler ve Şöförler Esnaf Odası Başkanı Sayın Mehmet YİĞİNER’in katılımıyla gerçekleşecek olan sembolik startın ardından yarışmacılar ANOK tarafından oluşturulan parkurda yapacakları gösterilerle heyecanlı anlar yaşatacaklar.

Forum Ankara Outlet ANOK Otokros Yarışı’nda heyecan Pazar günü ANOK Kazan Otokros Parkuruna taşınacak. 6 kategoride toplam 28 yarışmacının kıyasıya mücadele edecekleri yarışma 24
Ekim Pazar günü 09.00′ da antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak. Büyük bir heyecana sahne olacak yarışmanın startını saat 14.00’de Kazan Belediye Başkanı Sayın Lokman ERTÜRK verecek. Başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm kesimler tarafından büyük bir heyecan ve ilgi ile beklenen yarışma için Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) birçok farklı noktadan seyirci servisleri kaldırıyor. Parkura ulaşım ve ayrıntılı bilgi için www.anok.org.tr adresine başvurabilirsiniz.

Yarışma ile ilgili olarak ANOK Başkanı Sayın Meriç DEMİRALP : “Büyük bir özenle hazırlandığımız yarışmamıza her açıdan ilgi büyük. Başta Forum Ankara Outlet olmak üzere Keçiören Belediyesi, Kazan Belediyesi, Ankara Umum Otomobilciler ve Şöförler Esnaf Odası, Kadirbey Otomotiv, Sude Su, Yüksel Grup, KPAM Kılavuz Yangın Güvenlik, Neo Transport, CK Farabi Hotel, Max FM, Kurukahveci Mehmet Efendi ve kardeş kulübümüz Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (ANDOFF) organizasyonu standartların üzerinde gerçekleştirebilmemiz için destek veriyorlar. Son yıllarda otokros branşında yakalanmış en yüksek yarışmacı sayısına ulaştık. 10 Ankaralı yarışmacımızda bizleri kırmayarak uzun yıllar sonra ilk defa bir arada start alıyorlar. Kulübümüze gelen istekler üzerine şehrin değişik noktalarından ücretsiz servisler kaldıracağız. Bu imkânla tüm Ankaralıları 23 Ekim Cumartesi günü Forum Ankara Outlet Alışveriş Merkezine, 24 Ekim Pazar günü ise ANOK Kazan Otokros Parkuru’na bekliyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: