Kupalar Sahiplerini Buldu

Kategori : Mahalli Ralliler

Bu yıl müthiş bir mücadeleye sahne olan ve katılım rekoru kıran Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ödül töreni 2 Şubat Salı günü Bizimtepe’de yapıldı. Motorsporları camiası, şampiyonaya katılan pilotlar, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü üyeleri ve Castrol yetkililerinin bir araya geldiği törende dereceye giren pilotlara kupaları verildi.

Düzenlenmeye başladığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören ve her yıl biraz daha gelişerek yoluna devam eden Şampiyona’dan, bu yıl Mustafa Söylemez ve co-pilotu Cem Bakançocukları galip çıktı. Neredeyse başa baş bir rekabetle ikinciliği yakalayan ekip ise Güven Bostancı ve co-pilotu Çağla Bostancı oldu. Şampiyonada üçüncülük kupasını ise Menderes Okur – Aras Dinçer ekibi elde etti. Tüm şampiyona boyunca hırslı atakları ve başarılı pilotajlarıyla rakiplerine zorlu anlar yaşatan pilotlar, izleyenler için de bu yıl heyecan dolu bir yarış sergilediler.

Şile civarındaki etaplarda oldukça zorlu hava şartlarında koşulan şampiyonaya 44 araç katıldı.  Çok çekişmeli geçen ve pilotların neredeyse başa baş bir performansla finişe ulaştığı yarışta, dereceler saliselik farklarla belirlendi. Bu yılki şampiyonanın Gençler Kupası’nı ise Castrol Ford Team Türkiye pilotu Orhan Avcıoğlu kazandı.

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda bu yıl bayan pilotlar da ağırlıktaydı. Bayanlar Şampiyonluğunu Serpil Pak kazanırken Çağla Bostancı ise bayanlar co-pilot şampiyonu oldu.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazandırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan İstanbul Ralli Şampiyonası, Castrol’ün sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından organize ediliyor.

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda ilk üç kupanın sahipleri
1. Mustafa Söylemez – Cem Bakançocukları
2. Güven Bostancı – Çağla Bostancı
3. Menderes Okur – Aras Dinçer

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Rallide İlk Tango Karlar Üzerinde

‘Sarıkamış Rallisi’ TOSFED tarafından Eksi 36 Spor Kulübü işbirliği, Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamlığı destekleri ile Sarıkamış Kış Oyunları Festivali kapsamında 28 Şubat-02
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: