Loeb de insanmış!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Avustralya Rallisi’nin ikinci gününde Citroen pilotu Sebastien Loeb ilk etapta 2 saniye geçtiği takım arkadaşı Sebatien Ogier’in önünde lider götürdüğü yarışta takla atarak yarış dışı kaldı.

Loeb günün ikinci özel etabı Brooklana’nın hemen hemen ortasında sağ viraja hızlı girince takla attı. Loeb o anda ara zamana baktığını ve konsantrasyon kaybı yaşadığını da itiraf etti. Viraja çok hızlı geldiğini kabul eden şampiyon pilot Ogier’in kendisi üzerinde kurmuş olduğu baskıyı da itiraf etmiş oldu. Kaygan zeminde çok zorlamadan, temiz gittiğini söylese de daha önceleri Hirvonen ve Latvala tarafından da zaman zaman sıkıştırılan Loeb nedense böylesine bir hata yapmamıştı.

Son yarış Almanya Rallisi’nde Loeb ve Ogier arasında yaşanan gerginliğin Avustralya’ya yansımayacağını söyleyen Loeb, “ben kendi işime bakarım” tavrını sergilemişti ancak ilk gün geçilen iki özel etapta iki pilotun mücadelesinin yarışı nasıl etkileyeceği konuşulurken artık Loeb’in de “insan evladı” olduğu bu tür bir baskıdan etkilenebileceği konuşuluyor.

Ogier de liderliğinin keyfini fazla süremeden altıncı özel etapta kaza yapınca zirve Ford pilotlarına kaldı. Onlar da temkinli gitme yerine Loeb-Ogier çekişmesine benzer bir sürtüşmeye girerlerse uzun süredir podyumun en üst basamağına hasret kalan Petter Solberg tüm iştahı ile zirveye çıkabilir.

Avustralya Rallisi uzun zamandır yaşanmayan heyecana sahne oluyor. İkinci günün tamamlanması için son iki özel etap kaldı. Onlar da dün geçilen Özel Seyirci Etapları, pilotlar aynı etabı iki tur geçerek günü tamamlayacaklar.

Avustralya Rallisi ikinci gün sekiz etap sonunda genel klasman:
1. M.Hirvonen 1:11:30.2
2. J.M.Latvala +6.6
3. P.Solberg +41.4
4. H.Solberg +2:24.4
5. M.Wilson +2:53.9
6. K.Al Qassimi +4:31.4
7. H.Paddon +4:56.6
8. M.Kosciuszko +6:19.5
9. O.Saliuk +6:57.3
10. B.Guerra +8:06.0

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: