Mert Dalkıran’dan ilk galibiyet İzmir’de geldi.

Kategori : Bülten

Türkiye Karting Şampiyonası´nda 2011 sezonunun ikinci ayak yarışları olarak 21–22 Mayıs tarihlerinde, İzmir Ülkü Karting Pisti’nde gerçekleştirildi.

Dört kategoride toplam 25 sporcunun kıyasıya yarıştığı hafta sonunu Mini kategoride Yiğit Çetin, KF3 kategoride Efe Eryalaz, 125cc Açık kategoride ise Gün Taşdelen lider olarak tamamladı. Şampiyonanın ikinci ayağında cumartesi günü serbest antrenmanlar, resmi antrenmanlar ve sıralama turları; pazar günü ise yine resmi antrenmanlar ve yarışlar gerçekleştirildi. Türkiye Şampiyonası’nda Mini, KF3 ve 125cc yarışlarının koşulduğu hafta sonunda havanın sıcak olması pilotları ve takımları zorlarken, pist üzerindeki mücadele her zamankinden daha sıcak geçti.

Mini kategorinin birinci yarışında favori isimler Yiğit Çetin ve Can Luca Ünsal, liderlik mücadelesi verirlerken yaşadıkları temas sonucu büyük bir avantajı kaçırmış oldular. Çok gerilere düşen ikili damalı bayrağa kadar yeniden grubu yakalamayı başardı. Bu kazadan en kârlı çıkan isim ise Mert Dalkıran oldu. Liderliği eline geçiren genç sporcu finişe kadar rahat bir yarış çıkardı ve kariyerinin ilk yarış birinciliğine ulaştı. Genç bayan sporcularımızdan Zeynep Şen de yarışı ikinci sırada tamamladı. Yarış sonunda Yiğit Çetin üçüncü sıraya kadar tırmanmayı başarırken, Can Luca Ünsal kategorinin ilk yarışını altıncı sırada tamamladı.

İkinci yarışta ise Yiğit Çetin ve Can Luca Ünsal, birinci yarışın telafisini ilk iki sırayı alarak yaptılar. Yiğit Çetin’in galibiyete uzandığı yarışın üçüncülüğünü ise ilk yarışın galibi Mert Dalkıran aldı.

KF3 kategorisinin iki yarışının da galibi Efe Eryalaz oldu. Birinci yarışta Berk Durak ve Can Toprak Candan sırasıyla ilk üçü tamamlayan isimler olurken, ikinci yarışta Batuhan Ünlü ve genç bayan sporcularımızdan İdil Gökmen ilk üçte yer almayı başardı.

Bir diğer kategori olan 125cc Açık’ta, iki yarış da Gün Taşdelen, Berat Türker, Kerem Zengin sıralamasıyla sona erdi.

Türkiye Karting Şampiyonası yarışlarıyla aynı hafta sonunda koşulan Rotax Max Junior yarışında hafta sonunun podyumu Emre Şantürk, Yiğit Çetin ve Orçun Aydemir sıralamasıyla sona erdi.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda tamamlanan iki ayağın ardından Mini kategoride Yiğit Çetin 69 puanla lider durumda bulunurken, Can Luca Ünsal 67 puanla ikinci, Mert Dalkıran 65 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

KF3 kategorisinde Efe Eryalaz 74 puanla tablonun zirvesinde yer alırken, Batuhan Ünlü 67 puanla ikinci, Berk Durak 58 puanla üçüncü sırada İzmir Ülkü Pisti´nde ayrıldı.

125 cc Açık’ta Gün Taşdelen’in 80, Berat Türker’in 68, Kerem Zengin’in 58 puanı var.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda sezonun üçüncü ayak yarışı 25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde yapılacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: