NEO Motorspor, VIA/PORT Rallisi’nde Kürsüye Çıktı

Kategori : Bülten

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki mücadele, İstanbul’da devam etti. Şampiyonanın 3. yarışı, 32.VIA/PORT İstanbul Rallisi, 2-3 Temmuz tarihlerinde organize edildi. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü – İSOK tarafından düzenlenen yarış, Pendik Kurtköy’deki VIA/PORT Alışveriş Merkezi’nden start aldı. Ekipler, Oruçoğlu, Ulupelit ve Mudarlı etaplarını 3 kez geçerek yarış boyunca 132 km’si özel etap olmak üzere, toplam 353 km’lik mesafeyi kat ettiler.

Hayaller Gerçektir ve Liqui Moly’nin ana sponsorluğunda yarışan NEO MOTORSPOR; 32.VIA/PORT İstanbul Rallisi’ne Ford Fiesta ST’lerle damgasını vurdu.

NEO MOTORSPOR adına Revar Oto sponsorluğunda yarışan Tezcan Dalfidan – Eda Özer ikilisi, ralliyi Sınıf 8 Birincisi olarak tamamladı ve son yarıştan kazandığı puanlarla Türkiye Sınıf 8 liderliğini pekiştirdi. Bursalı ekip, 27.60 puanla zirvedeki yerini koruyor.

KYK Yapı Kimyasalları sponsorluğunda yarışan Onur Sürmeli – Serkan Okan ikilisi de Sınıfı 8 İkincisi olarak finişe ulaşmayı başardı. Kariyerinin 2. rallisinde de, kürsüye çıkan Onur Sürmeli’nin co-pilotu Serkan Okan da ayrıca En Genç Co-Pilot Kupası’nı alarak, çifte kupa sevinci yaşadı.

INT Filo Kiralama sponsorluğunda yarışan Simin Bıçakçıoğlu – Afşin Baydar ikilisi de ralliyi, kürsüde tamamlayan NEO MOTORSPOR pilotlarına arasına katıldı. Tecrübeli isim Afşin Baydar’la yarışan bayan pilotumuz Simin Bıçakçıoğlu, Sınıf 5 İkinciliği kupasını evine götürdü.

NEO MOTORSPOR Takım Direktörü Adil Küçüksarı; “Bu zorlu yarışı tamamlayan NEO MOTORSPOR ekiplerinin tamamı, kürsüye çıktı ve kupayla yarışı tamamladı. Ekiplerimizin gösterdiği başarıdan dolayı son derece mutluyum. NEO MOTORSPOR’un teknik ekibinin de özverili çalışmaları sayesinde her yarıştan puanla ve kupayla dönmeyi başarıyoruz. Pilotlarımızı da gösterdikleri performansları sebebiyle kutluyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: