Opel Performance testlere başladı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Hafta sonu gerçekleşecek Castrol 15. Ege Rallisi öncesi Corsa Super 1600’un ayarlarını gerçekleştirmek üzere test sürüşlerine çıkan Opel Performence Türkiye ekibinden David Higgins direksiyon başına geçti.

Co-pilotu Daniel Barritt’la birlikte otomobilinin ayarlarını, rallinin güzergahından çıkartılan, Seferihisar’daki Beyler etabı içindeki trafiğe kapalı özel alanda yapan, geçtiğimiz sezonun İngiltere ralli şampiyonu Higgins, ilk defa direksiyonun başına geçtiği Corsa’da hayli rahat göründü.

Takım teknik direktörü Brian Ashwood da, kalabalık bir kadro ile yer alacakları sezonda, teknik ekibin becerilerine güvendiklerini ve sorunları aşmakta zorluk çekmeyeceklerini, bu sezon ilk kez kullandıkları Kumho lastiklerinin performanısının bu parkur için çok elverişili olduğunu dile getirdi.

Tüm mekanik ekibin titizlikle çalıştığı test sürüşlerinde; parkurun zeminine uygun ayarları ve lastik seçimlerini yapan Opel Performence ekibi 3 gün boyunca tüm pilotlarını ralliye hazırlayacak.

Burak Çukurova- Aykan Alakoç, Tarık öktem-Bahadır Gücenmez ikililerinin de test sürüşlerinin ardından, Opel Performence Castrol 15.Ege Rallisi’ne tam kadro hazır olacak.

Bir Cevap Yazın