Opel ve Europcar Ampera İçin Güçlerini Birleştirdi

Kategori : Bülten/Otomotiv

Avrupa otomotivinin en büyük şirketlerinden Opel ve Avrupa’nın lider otomobil kiralama şirketi Europcar güçlerini Opel’in ilk elektrikli otomobili Ampera için birleştirdi.

2011 sonunda Ampera’nın pazara girmesiyle Opel, yeni bir segmentte daha varolmuş ve menzil endişesine son veren çözümleriyle trend belirleyiciliğe soyunmuş olacak. Birleşme, elektrikli otomobillerin pazara girmesi ve yaygınlaşmasında anahtar rol oynuyor. Europcar’ın, Ampera’yı filosuna katması Opel Ampera’nın, otomobil kiralama sektöründe de, etkin rol oynayacağını gösteriyor.

İlk Ampera’lar Kasım’da Almanya’da kiralanmaya başlayacak. Bunu Belçika, Hollanda, Fransa, İtalya, Portekiz, İspanya ve Birleşik Krallık izleyecek.

Opel Başkan Yardımcısı Alain Visser; elektrikli otomobillerin enerji ihtiyaçlarını ve çevresel ihtiyaçları karşılayacak en etkili uzun dönemli çözümler olduğunu vurguluyor. Europcar operasyon yetkilisi Rafael Girone de Europcar olarak sorumluluk sahibi ve sürdürülebilir pratikleri hayata geçirdiklerini ve tüketicilerin çevre dostu ürünler konusundaki ilgilerinin farkında olduklarını söylüyor. Bu nedenle partneri Opel ile birlikte daha yeşil hareket kolaylığı çözümlerini hayata geçirmelerinden dolayı gururlu olduklarını da ekliyor.

Ampera’yı kullanmak diğer herhangi bir otomobili kullanmak kadar kolay. Ayrıca Europcar’ın eğitimli personeli, müşterilerine otomobilin akıllı fonksiyonları ve etkili kullanımı konularında eğitim veriyor. 10-15 dakikalık bir alışma süresinin sonunda müşteriler, batarya şarjı ve menzil genişletmeden frenleme ile enerji teminine kadar geniş bir çerçevede bilgi sahibi oluyor. Bunun yanında, online chat ve anketlerle de bilgi alma şansına sahipler.

Tüketiciler, sürüş alışkanlıklarında herhangi bir değişiklik yapmadan hazırlıksız yolculuklarda bile sınırsız bir hareket imkanına kavuşuyor. Bu nedenle de Ampera, otomobil kiralama endüstrisinde yer almak için yeterli olduğunu, müşterilerine sınırsız hareket özgürlüğü sağlayarak kanıtlıyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: