Otokros sezonu Kartepe’de devam ediyor

Kategori : Bülten/Türkiye Otokros Şampiyonası

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 21-22 Mayıs tarihlerinde organize edilecek Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı için geri sayım başladı. Kartepe Belediyesi, Maşukiye Beldesi’ndeki Otokros Parkurunda koşulacak yarış, 2011 Türkiye Otokros Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı olacak. Öte yandan KOSDER, bu yarışmayla beraber 1998 sezonundan bu yana ilk kez bir otokros yarışının organizatörlüğünü üstlenecek.

Yarışmacıların bu sezon inşa edilen 1.4 km uzunluğundaki parkurda atacakları 5 tur sonundaki toplam derecelerine göre sıralanacağı mücadelede en hızlı toplam zamana ulaşan yarışmacı kategorisinin birincisi olacak. En iyi bayan pilotun da ödüllendirileceği yarışın, bu sezon ulusal otokros yarışmalarının Historic Rally Şampiyonası’na puan vermesi açısından kalabalık bir katılıma sahne olması bekleniyor.

Perşembe akşamı kapanacak kayıtların ardından cumartesi günü idari ve teknik kontroller yapılacak. Yarışmalar ise 22 Mayıs Pazar günü 15:00 itibariyle start alacak. Yarışların tamamlanmasının ardından ödül töreni 18:00’da yarışma parkurunda gerçekleşecek.

Yarışma direktörü Mahmut Ayverdi yarışmayla ilgili olarak şunları söyledi: “2011 sezonunda kulübümüzün organize edeceği ilk yarış olan Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı’na tüm sporcularımızı bekliyoruz. Bu sezon bir de ralli ile tırmanma yarışına ev sahipliği yapacağız, güzel bir sezon geçireceğimizi umuyorum. Bizden bu yarışta değerli desteklerini esirgemeyen Kartepe Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunarız. Güzel bir hava eşliğinde keyifli bir yarış hafta sonu geçirmek isteyen herkesi yarışımıza davet ediyoruz.”

Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı öncesinde Kategori 1’de Yıldıray Demircioğlu, Kategori 2’de Bülent Gürkan, Kategori 3’te Buğra Banaz, Kategori 4’te Halim Ateş, Kategori 5’te Erkan Güral lider durumda bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: